aktualnosci
NSZZP/KWP - Podium dla policjantek na turnieju piłki nożnej. GRATULACJE!
dzielnik
09.09.2019 | Poniedziałek

Do historii przeszła tegoroczna edycja Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały. W tym roku o puchar Komendanta Głównego Policji walczyło 28 drużyn z całej Polski. Reprezentacja Wielkopolski kobiet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajęła III miejsce.

W dniach 5 -7 września 2019 roku w Mrągowie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji. Ta sportowa impreza na stałe wpisała się w kalendarz corocznych wydarzeń i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej. Z każdą edycją przybywa drużyn, które chcą wziąć udział w turnieju. Nic dziwnego, gdyż organizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko- Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów dokładają starań, by wszyscy uczestnicy mile wspominali czas spędzony na sportowych rozgrywkach oraz pobyt w naszym województwie.

W związku z obchodzonym jubileuszem – 100-leciem powstania Policji Państwowej organizatorzy zadbali o piękną oprawę tegorocznych meczów. Rozgrywki po raz pierwszy w historii Turnieju odbyły się na Mazurach - jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Do Mrągowa przyjechało 28 drużyn, które przez dwa dni w duchu sportowej rywalizacji walczyły o miejsca na podium.

W hołdzie Markowi

W uroczystym otwarciu Turnieju uczestniczyli m.in.: Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko - Mazurski, Pani Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego, przedstawiciele władz powiatu mrągowskiego, miasta i gminy Mrągowo oraz przedstawiciele partnerów i darczyńców. Zarówno Komendant wojewódzki Policji  nadinsp. Tomasz Klimek, jak i Pan Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko- Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, w swoich przemówieniach odnieśli się do historii patrona Turnieju mł. asp. Marka Cekały, policjanta, który zginął na służbie w 2002 roku. Podczas gali otwarcia była obecna Mama Marka Pani Jadwiga Cekała, a wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście uczcili Jego pamięć minutą ciszy.

280 zawodników, 95 meczów, 400 strzelonych bramek

Tak w telegraficznym skrócie można przedstawić dwa dni sportowych zmagań. Drużyny dawały  z siebie wszystko podczas rozgrywanych meczów, wszystko jednak w duchu fair play. Siedem drużyn kobiecych walczyło w swojej kategorii, natomiast drużyny męskie występowały w dwóch kategoriach: Open oraz 35+.

Zwyciężczyniami VI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny reprezentującej Wojsko Polskie. Drużyna ta w finale zmierzyła się z ekipą Komendy Głównej Policji, która po zaciętym meczu uplasowała się na drugim miejscu.Trzecie miejsce przypadło drużynie ZW NSZZ Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W kategorii  męskiej Open z wyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, drugie miejsce  wywalczyli zawodnicy Marynarki Wojennej, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

W kategorii 35 + zwyciężyła drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ze Szczecina, drugie miejsce zajęli zawodnicy Jednostki Wojskowej z Grudziądza, na trzecim miejscu stanęli reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Ostatnim meczem rozegranym na podczas turnieju był towarzyski mecz pokazowy pomiędzy Policją a reprezentantami mrągowskich władz. Po zaciętej i wyrównanej walce ogłoszono remis, a po serii rzutów karnych mecz wygrali zawodnicy z Mrągowa.

KWP Olsztyn/PG

•
  •

•
  •

KWP/NSZZ P - Dzielnicowy ze Słupcy zwycięzcą wojewódzkich eliminacji XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2019"