tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 164 303
Wczoraj 822 1418
Ostat tydzień 2834 5135
Ostat. dwa tyg. 5529 10528
Ostat. miesiąc 10803 21287
Ostatni rok 212817 437791
Razem 1303896 2908398
aktualnosci
Odeszli na wieczną służbę.
dzielnik
01.11.2008 | SobotaZbliżające się dni : Wszystkich Świętych i Zaduszki nakazują nam pamiętać o tych, którzy odeszli od nas na zawsze. Są wśród nich Policjanci, którzy zginęli na służbie, wypełniając do końca rotę ślubowania : „…nawet z narażeniem życia”. Zginęli, ale pozostała po nich wdzięczna pamięć rodzin, kolegów i społeczeństwa. Tę pamięć musimy zachować na zawsze.

Wśród tych, którzy odeszli na wieczną służbę znaleźli się nasi Koledzy zabici w Sieradzu. Znalazł się wśród nich nieodżałowany redaktor graficzny „Związkowego Przeglądu Policyjnego” Ryszard Hrycyk, którego zmogła nagła choroba. Znalazło się wielu innych, których brak długo jeszcze będziemy odczuwać.

ROK 2008

MAJ

mł. asp. Józef Faszczowy - asystent zespołu ds. kryminalnych Posterunku Policji w Horyńcu. 21 maja 2008 roku podczas pełnienia służby został śmiertelnie postrzelony przez innego funkcjonariusza z broni służbowej.

KWIECIEŃ

mł. asp. Wojciech Sobczak - referent Referatu PIiKO Sekcji Prewencji KPP w Ostrowie Wlkp., przewodnik psa służbowego. 12 kwietnia 2008 roku podczas pełnienia służby zginął tragicznie w wypadku samochodowym.


post. Rafał Orłowski - policjant Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. 3 kwietnia 2008 roku w drodze na zajęcia do Centrum Szkolenia Policji zginął tragicznie w wypadku drogowym.

LUTY

sierż. szt. Zbigniew Żurawski - policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. 27 lutego 2008 roku z radiowozem, którym się poruszał zderzył się samochód osobowy. Sierż. szt. Zbigniew Żurawski zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.

ROK 2007

WRZESIEŃ

podinsp. Rafał Trubiłowicz - kierownik Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 20 września 2007 r. podinsp. Rafał Trubiłowicz w czasie konwojowania dwóch niebezpiecznych przestępców uległ wypadkowi samochodowemu. w wyniku doznanych obrażeń policjant poniósł śmierć na miejscu. Pośmiertnie awansowany przez komendanta głównego Policji na stopień podinspektora.

MAJ

sierż. Krzysztof Staniszewski i st. post. Piotr Walczak - policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Zginęli 8 maja w wypadku, w trakcie dojazdu na interwencję.

MARZEC

sierż. sztab. Wiktor Będkowski, sierż. Bartłomiej Kulesza i mł. asp. Andrzej Werstak - policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 26 marca 2007 r. w trakcie konwojowania aresztanta funkcjonariusze z niewyjaśnionych powodów zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, trzeci zmarł w szpitalu.

STYCZEŃ

st. post. Dariusz Ziębowski - policjant Ogniwa Patrolowego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 7 stycznia 2007 r. st. post. Dariusz Ziębowski w trakcie wykonywania zadań konwojowych, po doprowadzeniu nieletniego uciekiniera do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego w Szklarskiej Porębie, wracając do jednostki macierzystej, wraz z kierowcą sierż. szt. Stanisławem Kasprem, uległ wypadkowi samochodowemu. w wyniku doznanych obrażeń st. post. Dariusz Ziębowski poniósł śmierć na miejscu.

sierż. sztab. Stanisław Kasper - policjant I Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. dnia 7 stycznia 2007 r. sierż. szt. Stanisław Kasper w trakcie wykonywania zadań konwojowych, po doprowadzeniu nieletniego uciekiniera do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego w szklarskiej porębie, w drodze powrotnej do jednostki, zginął tragicznie w wypadku samochodowym wraz ze st. post. Dariuszem Ziębowskim.
 
ROK 2006 (8 osób)

GRUDZIEŃ

st. post. Justyna Zawadka i sierż. Tomasz Twardo - policjanci sekcji prewencji Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie. Zginęli 3 grudnia wracając służbowym samochodem z Siedlec do Warszawy.

LISTOPAD

sierż. Mariusz Bassa - policjant Ogniwa II Referatu Kontroli Ruchu Drogowego Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. 18 listopada 2006 r., pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, podczas pościgu za sprawcą wykroczenia w ruchu drogowym uległ wypadkowi samochodowemu. po przewiezieniu do szpitala, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł 20 listopada 2006 r.

LIPIEC

post. Damian Berka - 22 letni policjant z Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kcyni. 5 lipca razem ze swoim partnerem jechał radiowozem do zgłoszonego pożaru stogu w Grocholinie. Samochód w pewnym momencie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

st. sierż. Przemysław Złotkowski i st. sierż. Krzysztof Domżalski - policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Zginęli 3 lipca w wypadku, w trakcie dojazdu na interwencję. Spieszyli się by zatrzymać uczestników bójki.

LUTY

asp. GRYGIEL Stanisław - asystent Zespołu ds. Kryminalnych Komisariatu Policji w Brzostku Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. W dniu 28 lutego 2006 roku po pościgu za samochodem marki Audi 80, którym poruszali się sprawcy zajścia, w trakcie zatrzymania i legitymowania podejrzanych asp. Stanisław Grygiel przewrócił się i stracił przytomność. Po przewiezieniu do szpitala w Dębicy policjant zmarł.

STYCZEŃ

sierż. sztab. BARTOSIK Tadeusz - dowódca drużyny AWGŁ Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. W dniu 28 stycznia 2006 roku podczas pełnienia służby w ramach zabezpieczenia Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie zginął przygnieciony metalową konstrukcją walącego się dachu.

ROK 2005 (2 osoby)

STYCZEŃ

podinsp. Bogdan Laskowski – dowódca polskiego kontyngentu misji ONZ (UNMIL) w dniu 06 stycznia zmarł na terytorium Liberii w wyniku zarażenia chorobą tropikalną.

WRZESIEŃ

st. post. HERCOG Witold - policjant Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. W dniu 23 września 2005 r. ok. godz. 13.05 przygotowując się do służby w szatni OPP we Wrocławiu został śmiertelnie postrzelony w głowę przez innego funkcjonariusza z broni służbowej.

ROK 2004 (4 osoby)

GRUDZIEŃ

sierż. GRONOSTAJ Agnieszka - policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji KPP w Środzie Śląskiej (KWP we Wrocławiu).

W dniu 22 grudnia 2004 r. o godz. 10.50 na polecenie dyżurnego udała się wraz z innymi policjantami na interwencję domową do m. Gałów gm. Miękinia. Jadąc prawidłowo radiowozem m-ki Polonez drogą krajową nr 94 pomiędzy miejscowościami Błonie i Wróblowice o godz. 11.00 zderzyli się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku i wykonującym manewr wyprzedzania samochodem m-ki KIA. W wyniku doznanych obrażeń sierż. Agnieszka Gronostaj zmarła w dniu 23 grudnia 2004.

PAŹDZIERNIK

kom. PIKULSKI Artur - ekspert Wydziału Inspekcji i Kontroli KSP w Warszawie.
kom. KASZECKA Jolanta - specjalista Wydziału Inspekcji i Kontroli KSP w Warszawie.

W dniu 5 października 2004 r. troje policjantów oraz pracownik Wydziału Inspekcji i Kontroli KSP w Warszawie wykonując obowiązki służbowe poruszali sie nieoznakowanym radiowozem m-ki Polonez. Dojeżdżając do skrzyżowania ulicy Armii Krajowej z ul. Narutowicza w Otwocku, kierujący pojazdem służbowym kom. Artur Pikulski nie ustalił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdzającemu z lewej strony autobusowi m-ki Autosan, który uderzył w lewą stronę pojazdu służbowego. Na miejscu zdarzenia śmierć ponieśli kom. Artur Pikulski i kom. Jolanta Kaszecka. Pozostali pasażerowie odnieśli ciężkie obrażenia ciała. Pracownik Policji - p. Lucyna Stoińska - w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu.

KWIECIEŃ

asp. SKROŃSKI Tomasz - referent Wydziału Ruchu Drogowego KSP w Warszawie.

W dniu 24 kwietnia 2004 r. w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdańskie, podczas wykonywania czynności służbowych policjanta ruchu drogowego, został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością, niedostosowaną do panujących warunków jazdy.

ROK 2003 (3 osoby)

SIERPIEŃ

sierż. ZAŁOGA Grzegorz - aplikant Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego KPP w Będzinie (KWP Katowice).

W nocy z 9 na 10 sierpnia 2003 r. w Będzinie w czasie pościgu za przestępcami został śmiertelnie postrzelony w głowę.

MARZEC

podkom. MARCINIAK Dariusz - specjalista Sekcji Szturmowej II Centralnego Biura Śledczego KGP.
nadkom.SZCZUCKI Marian - Naczelnik Wydziału Bojowego I Centralnego Biura Śledczego KGP.

Zmarli na skutek odniesionych ran podczas akcji zatrzymania dwóch groźnych przestępców w m. Magdalenka w nocy z 5 na 6 marca 2003 r.

ROK 2002 (8 osób)

GRUDZIEŃ

kom. BIEŃKOWSKI Tomasz - specjalista Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową i Narkotykową Sekcji Kryminalnej KMP w Grudziądzu.

W dniu 30.12.2002 r. ww policjant w związku z realizacją czynności służbowych, jechał jako pasażer samochodem służbowym m-ki Polonez. Podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu samochód policyjny wpadł w poślizg, a następnie uderzył bokiem w drzewo. W wyniku wypadku policjant poniósł śmierć na miejscu.

mł. insp. GONTARZ Witold - CBŚ w Lublinie.
mł. insp. ADAMCZYK Jacek - CBŚ w Lublinie.
st. asp. KRZYSZTOŃ Ryszard - CBŚ w Lublinie.

W dniu 10.12.2002 roku w miejscowości Sitaniec gm. Zamość doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego Ford-Focus z samochodem ciężarowym Jelcz-316 trzej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ponieśli śmierć na miejscu.

SIERPIEŃ

sierż. szt. CEKAŁA Marek - referent Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie.

W dniu 17.08.2002 r. podczas pościgu za zabójcami w barze "Okoń" w Mikołajkach został postrzelony ww policjant. W wyniku odniesionej rany zmarł.

MAJ

podkom. MAŁCZĘĆ Mirosław - dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych KP w Czechowicach Dziedzicach KMP w Bielsku-Białej.
sierż. szt. ŚWIERKOT Tadeusz - detektyw Sekcji Kryminalnej KP w Czechowicach Dziedzicach KMP w Bielsku-Białej.

W dniu 20.05.2002 roku ok. godz. 2.45 w Czechowicach Dziedzicach podczas wykonywania czynności służbowych w Kawiarence Internetowej, reagując na napad rabunkowy wobec właściciela zostali śmiertelnie postrzeleni przez 3 zamaskowanych sprawców.

MARZEC

asp. szt. ŻAK Mirosław - naczelnik Sekcji Kryminalnej KPP w Piasecznie.

W dniu 23.03.2002 r. w m. Parole k/Pruszkowa, podczas dokonywania zabezpieczenia odzyskanego sprzętu RTV, został wraz z innymi policjantami ostrzelany przez kilkunastu mężczyzn z broni długiej (automatycznej) oraz krótkiej. W wyniku odniesionych obrażeń asp. szt. M. Żak zmarł na miejscu.

ROK 2001 (8 osób)

SIERPIEŃ

sierż. szt. GAWLIK Marek - policjant KP w Paczkowie, KWP w Opolu.

W dniu 8.08.2001 r. w m. Gościce na trasie Opole-Kłodzko, jadący na przejście graniczne radiowóz, celem uniknięcia zderzenia czołowego z innym pojazdem, zjechał do rowu i kilkakrotnie przekoziołkował. W wyniku doznanych obrażeń wymieniony policjant zmarł po przewiezieniu do szpitala.

sierż. DULKIEWICZ Piotr - aplikant KMP w Toruniu.

W czasie pełnienia służby, ratując tonącą osobę, utonął w nurtach rzeki.

st. post. BRZEZIŃSKI Maciej - aplikant KPP w Środzie Śląskiej.
st. post. NORBERCZYK Jarosław - policjant KPP w Środzie Śląskiej.

W czasie pościgu za kierującym samochodem osobowym doszło do wypadku drogowego, w którym policjanci ponieśli śmierć.

st. post. GAWRYLIK Daniel - KWP Białystok.

Podczas zatrzymywania psychicznie chorego mężczyzny, w trakcie szamotaniny ww policjant został postrzelony (strzał niekontrolowany). W wyniku odniesionych obrażeń st. post. Daniel Gawrylik zmarł.

CZERWIEC

sierż. KOWALCZYK Marek - policjant Rewiru Dzielnicowych KPP w Sieradzu.

W dniu 24.06.2001 r. w czasie służby kierując prywatnym samochodem osobowym m-ki FIAT 125 dojeżdżając do niestrzeżonego przejazdu kolejowego w m. Smardzew pow. Sieradz, nie zachował należytych środków ostrożności i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg pośpieszny relacji Warszaw-Jelenia Góra. W wyniku wypadku policjant poniósł śmierć na miejscu.

sierż. szt. NIEDBAŁ Jacek - KWP Szczecin.

Wymieniony podczas konwoju z Zakładu Karnego Goleniowie do Sądu Wojewódzkiego w Szczecinie oznakowanym motocyklem, z włączonym sygnałem dźwiękowym, podczas wyprzedzania uderzył w tył samochodu Star. Policjant na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

MARZEC

st. sierż. TOMCZYK Marek - policjant Sekcji Prewencji KPP w Poddębicach, KWP w Łodzi.

W dniu 15.03.2001 r. o godz. 22.50, w lesie w m. Kraczynki pow. Poddębice, w pobliżu zamkniętego radiowozu znaleziono zwłoki umundurowanego policjanta z raną postrzałową głowy. W dniu tym policjant pełnił planowo służbę w godz. 4.00.-12.00. Ponieważ nie powrócił ze służby w terenie podjęto działania poszukiwawcze, które doprowadziły do odnalezienia zwłok. Hipoteza o samobójstwie policjanta nie potwierdziła się, a Prokuratura Rejonowa w Poddębicach umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa z powodu nie wykrycia sprawcy.

ROK 2000 (7 osób)

WRZESIEŃ

mł. asp. WAŁDOCH Krzysztof - KPP Człuchów, KWP Gdańsk.

W dniu 19.09.2000 r. w czasie służby w jednostce Policji upadł na schodach uderzając głową o stopień, w wyniku czego stracił przytomność. Po przewiezieniu do szpitala zmarł w dniu 24.09.2000 roku.

st. sierż. CHYRA Piotr - policjant Kompanii Kontroli Ruchu Drogowego KMP Kraków.

W dniu 2.09.2000 r. w Krakowie st. sierż. Piotr Chyra wykonując czynności służbowe, kierując motocyklem służbowym m-ki Honda, poruszał się lewym pasem ruchu na jezdni jednokierunkowej. W pewnym momencie zderzył się z samochodem Fiat 125, który wjechał na tor jazdy motocykla z lewej strony. W wyniku zderzenia policjant poniósł śmierć.

MAJ

st. post. GĄSIOR Rafał - KMP w Mysłowicach.

W dniu 28.05.2000 r. wracając po służbie do miejsca zamieszkania swoim samochodem poniósł śmierć w wypadku drogowym.

KWIECIEŃ

sierż. szt. KOŻENIEWSKI Tadeusz - dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Byczynie KPP Kluczbork.

W dniu 11.04.2000 r. na drodze Kluczbork-Byczyna, na stojący na poboczu drogi za naczepą samochodu ciężarowego oznakowany radiowóz, znajdujący się na miejscu wypadku drogowego najechał samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia radiowóz został zmiażdżony i wepchnięty pod naczepę. Znajdujący się w radiowozie wymieniony wyżej policjant poniósł śmierć na miejscu.

LUTY

st. post. KRZEMIŃSKI Przemysław - policjant KPI KPP Inowrocław.
st. sierż. HERING Waldemar - policjant KPI KPP Inowrocław.

W dniu 2.02.2000 roku kierujący samochodem Toyota zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając czołowo w poruszający się prawidłowo radiowóz, w którym jechało 3 policjantów. Dwóch poniosło śmierć na miejscu, trzeci z ciężkimi obrażeniami został odwieziony do szpitala.

STYCZEŃ

sierż. szt. DĄBROWSKI Dariusz - starszy policjant Plutonu Patrolowo-Interwencyjnego WP i RD KPP Iława.

W dniu 15.01.2000 roku Dariusz Dąbrowski jako przewodnik psa służbowego pełnił służbę na jeziorze Jeziorak (częste kłusownictwo ryb). W pewnym momencie pod ww lód się załamał i policjant utonął.

ROK 1999 (6 osób)

WRZESIEŃ

asp. GĘBALSKI Gustaw - mł. specjalista Referatu Kryminalnego KP Gorzyce, KWP w Rzeszowie.

W dniu 18.09.1999 r. o godz. 16.20 odnaleziono zwłoki wyżej wymienionego leżące na brzegu rzeki Wisła. Śmierć policjanta nastąpiła w wyniku postrzału głowy.

st. sierż. WEGIELNIK Robert - policjant KMP w Łodzi.

W czasie pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym, został uderzony przez nadjeżdżający z nadmierną prędkością samochód. Po przewiezieniu do szpitala policjant zmarł.

CZERWIEC

sierż. szt. SIWCZYK Andrzej - VI KP w Gliwicach.

W dniu 13.06.1999 r. w czasie interwencji wymieniony policjant przewrócił się i stracił przytomność. Zmarł na zawał serca.

KWIECIEŃ

st. sierż. STAŚKIEWICZ Marek - KMP w Lesznie.

W dniu 17.04.1999 r. wymieniony policjant został potrącony przez zatrzymywany do kontroli samochód. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

MARZEC

sierż. szt. ILNICKI Mariusz - st. policjant OPP KWP w Gorzowie Wlkp.

W dniu 25.03.1999 r. ok. godz. 2.50 wymieniony policjant poruszając się prywatnym pojazdem został ostrzelany na drodze E-65 Zielona Góra-Świebodzin z innego samochodu m-ki Renault 19. Po tym zdarzeniu sierż. szt. Mariusz Unicki podjął pościg. Po zatrzymaniu samochodu Renault 19 policjant został ponownie ostrzelany z broni palnej. W wyniku odniesionych ran poniósł śmierć na miejscu.

LUTY

st. sierż. LITWA Adam - policjant Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

W dniu 14.02.1999 r. podczas zatrzymywania do kontroli samochodu m-ki ŁADA SAMARA wymieniony policjant został potrącony przez kierowcę pojazdu, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjant zmarł w szpitalu.

ROK 1998 (8 osób)

GRUDZIEŃ

st. asp. RUDNICKI Stanisław - mł. specjalista Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP Nowa Sól.

W dniu 10.12.1998 r. o godz. 17.45 wracając po służbie do domu został zaatakowany przez mężczyznę, który zadał mu, co najmniej 6 uderzeń ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. W wyniku doznanych obrażeń policjant zmarł w szpitalu w dniu 6.01.1999 r.

LISTOPAD

st. post. JASIŃSKI Piotr - policjant I KRP w Warszawie.
sierż.NALEŚNIK Piotr - policjant I KRP w Warszawie.

W dniu 27.11.1998 r. w czasie pościgu za skradzionym samochodem m-ki Alfa Romeo uderzyli pojazdem służbowym w latarnię uliczną. W wyniku doznanych obrażeń zmarli po przewiezieniu do szpitala.

mł. asp. PATER Andrzej - Komendant KP w Klimontowie, KRP w Sandomierzu.

W dniu 27.11.1998 r. wymieniony udając się na miejsce zdarzenia radiowozem, w m. Goźlice zderzył się czołowo na łuku drogi z innym samochodem, którego kierujący z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Policjant zginął na miejscu.

LIPIEC

sierż. WINIARSKI Maciej - policjant WRD KRP W Skarżysku Kamiennej.

W dniu 28.07.1998 r. w Skarżysku Kamiennej przy ul. Krakowskiej, jadąc w czasie służby jako pasażer radiowozem uczestniczył w wypadku drogowym (uderzenie w przydrożne drzewo). W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

MAJ

mł. asp. KLISZEWSKI Marek - KP Janowice (KWP Jelenia Góra).

W dniu 6.05.1998 r. zginął w czasie służby na skutek eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego pod radiowozem.

KWIECIEŃ

sierż. szt. OSAK Mariusz - st. policjant KP w Międzyrzecu (KWP Biała Podlaska).

W trakcie kontroli drogowej został śmiertelnie potrącony przez inny samochód ciężarowy.

LUTY

sierż. szt. ZMUDCZYŃSKI Ireneusz - Komendant KP w Sadlinkach, KRP Kwidzyn.

W dniu 11.02.1998 r. przeprowadzał ewakuację lokatorów z budynku, w którym ulatniał się gaz. W trakcie wejścia do jednego z mieszkań doszło do wybuchu gazu, w wyniku czego policjant doznał ciężkich obrażeń ciała i zmarł w szpitalu.

ROK 1997 (12 osób)

WRZESIEŃ

sierż. KONARZEWSKI Dariusz - policjant KP w Tykocinie, KRP w Białymstoku.

W dniu 17.09.1997 r. w trakcie sprawdzianu sprawności fizycznej policjantów na stadionie BKS "Hetman" w Białymstoku podczas biegu na 1000 m po przebiegnięciu ok. 730 m przewrócił się i stracił przytomność. Po przewiezieniu do szpitala u wymienionego stwierdzono wylew krwi do mózgu. W dniu 18.09.1997 r. sierż. D. Konarzewski zmarł.

podkom. BULER Andrzej - specjalista KRP w Żarach, KWP w Zielonej Górze.

Wykonując obowiązki służbowe na terenie Bośni i Hercegowiny poniósł śmierć w katastrofie śmigłowca ONZ.

SIERPIEŃ

sierż. KORNECKI Jacek - KRP Gdańsk.

W dniu 28.08.1997 r. w Gdańsku, podczas służby, zabezpieczając miejsce wypadku drogowego został potrącony przez inny pojazd, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

sierż. BENDOWSKI Leszek - KRP w Grodzisku Wlkp.
sierż. szt.BUDA Dariusz - KPP w Grodzisku Wlkp.

W dniu 28.08.1997 r. wymienieni funkcjonariusze w trakcie wykonywania zadań patrolowych zginęli w wypadku drogowym.

LIPIEC

sierż. szt. WOJTASZYK Sławomir - KRP w Rawiczu.

W dniu 19.07.1997 r. w drodze na miejsce zdarzenia drogowego, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym oznakowany pojazd służbowy został uderzony przez pociąg. Policjant poniósł śmierć na miejscu.

sierż. szt. LECHOWSKI Marek - st. policjant WRD KRP w Pabianicach.
sierż. szt.MALINOWSKI Stanisław - st. policjant WRD KRP w Pabianicach.

Wymienieni w dniu 09.07.1997 r. jadąc oznakowanym radiowozem, używając sygnałów świetlnych idźwiękowych, wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie ul. Kościuszki-Mickiewicza i zderzyli się z jadącym ul. Kościuszki samochodem osobowym NISSAN MAXIMA. W wyniku wypadku sierż. szt. Stanisław Malinowski zginął na miejscu, zaś sierż. szt. Marek Lechowski po godzinie zmarł w szpitalu.

CZERWIEC

nadkom. PLUTA Stanisław - KRP w Krasnymstawie.

W dniu 13.06.1997 r. kierując samochodem osobowym, zginął w wypadku drogowym podczas wykonywania obowiązków służbowych.

LUTY

st. post. KAPCIAK Jacek - KRP Katowice.

Podczas przebywania na kursie w SP Słupsk w dniu 20.02.1997 r. poczuł się źle i stracił przytomność. Następnie został przewieziony do szpitala w Gdańsku, gdzie zmarł 25.02.1997 r.

STYCZEŃ

sierż. KARCZEWSKI Zdzisław - KRP w Koninie.

W dniu 29.01.1997 r. w trakcie kontroli samochodu ciężarowego został potrącony przez jadący samochód osobowy m-ki Fiat Punto. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

sierż. MIERZEJEWSKI Paweł - asystent VI KRP w Warszawie.

W dniu 8.01.1997 r. pełniąc służbę wspólnie ze st. post. A. Koncewiczem kierującym pojazdem służbowym m-ki Polonez uczestniczyli w wypadku drogowym. W wyniku odniesionych obrażeń ciała sierż. P. Mierzejewski zmarł po przewiezieniu do szpitala.

ROK 1996 (7 osób)

PAŹDZIERNIK

asp. WIECZOREK Ryszard - Komendant KP w Goszczynie, KRP w Białobrzegach.

W dniu 05.10.1996 r. wymieniony kierując pojazdem służbowym m-ki Fiat 126p uczestniczył w wypadku drogowym. Policjant wskutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu w dniu 14.07.1997 r.

st. sierż. KOCHAŃCZYK Adam - BZM KWP we Wrocławiu.

W nocy z 3/4.10.1996 r. w trakcie pościgu za sprawcą włamania na dachu budynku wpadł w niezabezpieczony otwór świetlika dachowego.

WRZESIEŃ

sierż. WIŚNIEWSKI Karol - policjant BPI KSP w Warszawie.

W dniu 14.09.1996 r. pełniąc służbę patrolową wraz z innym policjantem poruszał się pojazdem służbowym m-ki Polonez, który uległ wypadkowi drogowemu. Wskutek odniesionych obrażeń sierż. K. Wiśniewski zmarł po przewiezieniu do szpitala.

podinsp. KULA Józef - WRD KWP w Opolu.
asp. szt. KNOBLICH Kazimierz - WRD KWP w Opolu.

W dniu 13.09.1996 r. w m. Sosnówka k/Opola samochód ciężarowy "Star" zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka radiowóz m-ki Polonez. W wyniku wypadku wymienieni policjanci zginęli na miejscu.

MAJ

nadkom. MATYJAKOWSKI Zygmunt - KPP Rypin, KWP Włocławek.

W dniu 28.05.1996 r. wymieniony policjant pełnił służbę jako dowódca patrolu oficerskiego. Podczas służby podjął pościg za pojazdem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu, w m. Radomin radiowóz uległ wypadkowi, w którym nadkom. Matyjakowski poniósł śmierć.

KWIECIEŃ

st. asp. MOLAK Piotr - specjalista Wydziału AT KSP Warszawa.

W dniu 24.04.1996 r. w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego podłożonego na stacji paliw przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie doznał ciężkich obrażeń ciała, na skutek których zmarł po przewiezieniu do szpitala.

ROK 1995 (8 osób)

GRUDZIEŃ

kom. KACZOR Andrzej - KRP w Słupsku.

W dniu 7.12.1995 r. w Iranie (Płn. Kurdystan), pełniąc służbę w ramach Kontyngentu Sił Pokojowych ONZ poniósł śmierć w związku z wykonywaniem zadań służbowych.

LIPIEC

st. post. DYMERSKI Henryk - st. policjant KRP Warszawa Śródmieście.
asp. KUROWSKI Adam - asystent KRP Warszawa Śródmieście.

W dniu 27.07.1995 r. w Warszawie w czasie pełnienia służby pojazdem służbowym m-ki RENAULT uczestniczyli w wypadku drogowym, którego sprawcą był kierującym samochodem m-ki Polonez. Policjanci ponieśli śmierć na miejscu.

MAJ

ROGOWSKI Artur - policjant Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Grudziądzu.

Zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby.

KWIECIEŃ

sierż. ZIÓŁKOWSKI Arkadiusz - policjant KSP w Warszawie.

W dniu 17.04.1995 r. w Warszawie pełniąc służbę wspólnie ze st. post. Rafałem Idzikowskim podjął interwencję wobec sprawcy włamania do samochodu Opel Omega. W czasie interwencji zatrzymywany popchnął wymienionego w kierunku ubezpieczającego go policjanta. Na skutek powyższego st. post. Idzikowski oddał niekontrolowany strzał z broni służbowej. Po przewiezieniu do szpitala sierż. Arkadiusz Ziółkowski wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

MARZEC

sierż. szt. OPALACH Remigiusz - st. policjant OP KWP Olsztyn.

W dniu 23.03.1995 r. na trasie konwoju Olsztyn-Białystok w m. Rozogi kierując samochodem służbowym m-ki VW Transporter poniósł śmierć w wypadku drogowym.

mł. chor. KOT Zbigniew - Kompania Antyterrorystyczna OP KWP Szczecin.

W dniu 03.03.1995 r. w Jeleniej Górze podczas zawodów spadochronowych poniósł śmierć w wyniku nie otworzenia się spadochronu.

LUTY

post. FLASIŃSKI Jarosław - aplikant KRP Warszawa Ochota.

W dniu 19.02.1995 r. pełniąc służbę wraz z innym policjantem podjął pościg za nieustalonym samochodem osobowym, w trakcie którego doszło do zderzenia z innym użytkownikiem drogi. W wyniku zderzenia post. J. Flasiński poniósł śmierć.

ROK 1994 (9 osób)

LIPIEC

sierż. KOSTROWSKI Artur - KP Kobyłka, KSP Warszawa.

W trakcie wykonywania obowiązków służbowych został postrzelony w głowę. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

st. sierż. SADOWSKI Mirosław - KPP Brodnica.

W dniu 15.07.1994 r. wymieniony policjant w m. Tama Brodzka, podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego został potrącony przez samochód ciężarowy m-ki Mercedes. W wyniku odniesionych obrażeń policjant poniósł śmierć.

sierż. PAŁKA Sławomir - KRP w Zawierciu.

W dniu 8.07.1994 r. pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, w czasie kontroli drogowej został śmiertelnie potrącony przez inny samochód.

st. sierż. CHEŁKOWSKI Dariusz - policjant Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji KRP w Bolesławcu, KWP Jelenia Góra.

W trakcie wykonywania obowiązków służbowych został śmiertelnie postrzelony.

CZERWIEC

sierż. STEFANIK Robert - mł. asystent Plutonu Taktyczno-Szkoleniowego KAT OP KWP w Krakowie.

W dniu 25.06.1994 roku w Inowrocławiu na terenie lotniska Aeroklubu Kujawskiego, w czasie wykonywania skoków spadochronowych Kompanii AT doszło do zejścia się w powietrzu dwóch skoczków. Podczas zdarzenia wymieniony policjant wypiął się w głównego spadochronu i otworzył spadochron zapasowy, którego czasza wypełniła się częściowo powietrzem, po czym nastąpiło zderzenie z ziemią i policjant poniósł śmierć na miejscu.

KWIECIEŃ

st. post. MAJCHERCZYK Jan - policjant DPPiP XXI Komisariatu Policji Kraków Wola Suchacka.

W dniu 23.04.1994 r. wymieniony policjant w trakcie przeprowadzania interwencji domowej został przez nietrzeźwego mężczyznę dwukrotnie ugodzony nożem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

MARZEC

asp. Henryk STOLAREK

Asp. Henryk Stolarek został zamordowany przez nieznanych sprawców podczas pełnienia samotnej służby na terenie wsi zapole w nocy z 23 na 24 marca 1994 r. Radiowóz ze zwłokami policjanta znaleziono w leśnym stawie. Odznaczony pośmiertnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej polskiej krzyżem zasługi za dzielność.

LUTY

st. sierż. SKIBIŃSKI Piotr - KRP w Chełmie.

W dniu 24.02.1994 r. podczas wykonywania czynności służbowych, w trakcie zatrzymywania uciekającego kierowcy samochodu został przez niego postrzelony w klatkę piersiową, w wyniku czego zmarł.

STYCZEŃ

st. post. BAŁKOWSKI Zbigniew - KP Gdańsk Morena.

W dniu 7.01.1994 r. w Gdańsku w trakcie służby, jadąc jako pasażer samochodem służbowym m-ki FIAT 125 p uczestniczył w wypadku drogowym, w którym poniósł śmierć na miejscu.

ROK 1993 (8 osób)

PAŹDZIERNIK

asp. MOTYKA Mieczysław - policjant kontroler ruchu drogowego KRP w Miechowie.

W dniu 11.10.1993 r. w Miechowie w czasie pełnienia służby na trasie nr 7, w trakcie podjętej interwencji zatrzymania samochodu ciężarowego Volvo, wymieniony policjant został potrącony przez zatrzymywany pojazd, w wyniku czego zmarł.

sierż. WASĄŻNIK Jarosław - KRP Otwock.

W czasie wykonywania obowiązków służbowych został śmiertelnie postrzelony.

WRZESIEŃ

asp. DYLEWSKI Ryszard - st. asystent KRP Warszawa Mokotów.

W dniu 15.09.1993 r., kierując w czasie służby samochodem osobowym m-ki Polonez uczestniczył w wypadku drogowym, którego sprawcą był kierujący autobusem MZK. Policjant poniósł śmierć na miejscu.

st. post. MAŁOWSKI Dariusz - KRP w Rybniku.

W dniu 6.09.1993 r. ok. godz. 23.55 pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym podczas kontroli drogowej samochodu m-ki VW Golf został śmiertelnie potrącony przez inny samochód.

CZERWIEC

asp. BIELAT Tadeusz - Komendant KP w Pacanowie, KRP Busko-Zdrój.

W dniu 10.06.1993 r. w Busku-Zdroju, jadący samochodem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w radiowóz, w którym asp. T. Bielat poruszał się jako pasażer. W wyniku doznanych obrażeń policjant poniósł śmierć.

MARZEC

st. sierż. ENGEL Jacek - KRP w Oławie.

W dniu 7.03.1993 r. w trakcie kontroli pojazdu ujawnił przedmioty służące do dokonywania włamań. W trakcie zatrzymywania i przeszukania jeden z mężczyzn znajdujących się w samochodzie oddał kilka strzałów do policjantów. St. sierż. Jacek Engel zginął na miejscu.

LUTY

st. sierż. STANECKI Antoni - KPP Świnoujście KWP Szczecin.

W dniu 03.02.1993 r. na trasie Goleniów-Świnoujście jadąc jako konwojent w samochodzie służbowym - więźniarce na skutek zderzenia z samochodem ciężarowym "Scania" doznał obrażeń ciała, w wyniku których zmarł.

STYCZEŃ

asp. POŁONIEWICZ Stanisław - specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego KRP Lidzbark Warmiński, KWP Olsztyn.

W dniu 12.01.1993 r. w m. Osieka gm. Bartoszyce będąc pasażerem samochodu służbowego m-ki Polonez poniósł śmierć w wypadku drogowym.

ROK 1992 (5 osób)

PAŹDZIERNIK

sierż. STAWICKI Tomasz - policjant Wydziału Transportu KSP w Warszawie.

W dniu 28.10.1992 r. wymieniony kierując służbowym samochodem ciężarowym m-ki Jelcz uczestniczył w wypadku drogowym, którego sprawcą był kierujący innym samochodem ciężarowym m-ki STAR. Sierż. T. Stawicki po przewiezieniu do szpitala zmarł w dniu 8.11.1992 r. bez odzyskania przytomności.

SIERPIEŃ

asp. ZIMNICKI Marek - KPP Goleniów.

W dniu 28.08.1992 r. podczas wykonywania czynności służbowych został potrącony przez samochód doznając ciężkich obrażeń ciała, w wyniku których zmarł.

st. sierż. CUPRYŚ Zbigniew - KRP Lębork.

Będąc oddelegowanym do wykonywania obowiązków służbowych w KP w Łebie, w dniu 4.08.1992 r. został wezwany do stawiennictwa w KRP w Lęborku. Udając się do KRP w Lęborku prywatnym samochodem osobowym na drodze Łeba Stęknica w wyniku zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym poniósł śmierć.

MAJ

st. sierż. SIENICKI Marek - KRP w Bytomiu.

W dniu 02.05.1992 r. ok. godz. 2.00 w rejonie służbowym w czasie legitymowania osób podejrzanych o dokonanie przestępstwa został śmiertelnie postrzelony.

KWIECIEŃ

st. post. WERWIŃSKI Leszek - KRP w Poznaniu.

W dniu 22.04.1992 r. wymieniony policjant został potrącony przez zatrzymywany do kontroli drogowej samochód osobowy. Zginął na miejscu zdarzenia.

ROK 1991 (7 osób)

KWIECIEŃ

szer. DROM Mirosław - kursant OP KWP w Olsztynie.

W dniu 27.04.1991 r. na skutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią służbową (P-64) przez innego funkcjonariusza doszło do śmiertelnego postrzelenia M. Droma.

STYCZEŃ

podkom. PASTERCZYK Marek - mł. specjalista Wydziału Kryminalnego KWP w Krośnie.
st. sierż. GÓRECKI Roman - st. policjant KRP w Lesku.
st. sierż. SZUBA Bogusław - policjant KRP w Lesku.
asp. MARCINIAK Zdzisław - kierownik Posterunku Policji Lokalnej KRP w Lesku.
post. BUDA Marek - KRP w Krośnie.
post. TYPROWICZ Jacek - KRP w Krośnie.

W dniu 10.01.1991 r. w m. Cisna, podczas realizacji programu telewizyjnego 997 wymienieni policjanci zginęli w katastrofie helikoptera.źródło - KGP

   

Wakaty w KMP w Piotrkowie. Policjanci wolą służbę w wojsku?
dzielnik
12.08.2018 | Niedziela
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 699
Komitet Protestacyjny rozszerza Akcję Protestacyjną od 16 sierpnia!!!
dzielnik
10.08.2018 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 597
Zachodniopomorskie: policja chora na przemęczenie. Czy Minister i KGP wreszcie zauważą problem?
dzielnik
12.08.2018 | Niedziela
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 644
Czy polscy policjanci są brutalni?
dzielnik
09.08.2018 | Czwartek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 530
Komunikat Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów z 1 sierpnia 2018 r.
dzielnik
01.08.2018 | Środa
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 1103
Funkcjonariusze SOP zarobią więcej
dzielnik
06.08.2018 | Poniedziałek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 532
Pszów: Policjant zastosował pouczenie i musiał się tłumaczyć komendantowi
dzielnik
05.08.2018 | Niedziela
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 585
APEL - WSTĄP DO NSZZ P !!!
dzielnik
22.06.2018 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 1745
Większe pieniądze dla funkcjonariuszy - kosmetyka!!!
dzielnik
09.08.2018 | Czwartek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 1968
Od nowego roku prezydent doceni wojskowych podwyżką
dzielnik
08.08.2018 | Środa
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 1297
tytul_szukaj
tytul_zegar
10:06:57
tytul_kalendarz
Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz nowe umundurowanie wyjściowe?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Okaże się w praktyce
dzielnik


ZW NSZZ P – Komentarz do projektu ustawy - kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia (nagrody motywacyjne z tytułu 25 lat służby) wyglądają tak, jakby wyjęto je wprost z procesu beatyfikacji !!!