tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 11 20
Wczoraj 162 297
Ostat tydzień 2049 4060
Ostat. dwa tyg. 4088 7821
Ostat. miesiąc 9816 19897
Ostatni rok 189153 378079
Razem 1337300 2974273
Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Rakoniewicach

Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Rakoniewicach

Data publikacji 06.08.2019

Od 6 sierpnia br. policjanci jeszcze skutecznej będą troszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rakoniewice oraz Wielichowo. Wszystko za sprawą nowo otwartego Komisariatu Policji w Rakoniewicach, który został uroczyście otwarty w obecności Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego, Burmistrza Rakoniewic dr Gerarda Tomiaka, Burmistrza Wielichowa Honoraty Kozłowskiej, Dyrektora Biura Logistyki KGP insp. dr Małgorzaty Borowik oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego.

6 sierpnia br. nastąpiło otwarcie Komisariatu Policji w Rakoniewicach. Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinsp. Roma Figaszewska powitała na uroczystym apelu przybyłych gości. Wśród zaproszonych nie zabrakło Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Burmistrzowie z Rakoniewic oraz Wielichowa wraz z Przewodniczącymi Rad Gmin, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski oraz przedstawiciel Komendy Głównej Policji w osobie pani insp. dr Małgorzaty Borowik Dyrektora Biura Logistyki. Przedstawiciele władz samorządowych, a także kadra kierownicza, policjantki i policjanci oraz pracownicy cywilni.

Zarówno Pani Dyrektor Biura Logistyki KGP, jak również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu w swoich wystąpieniach podkreślali, że powstanie tego komisariatu, to odpowiedź na rosnące potrzeby lokalnej społeczności i dużego wzrostu liczby mieszkańców. Nowoczesny budynek w gminie Rakoniewice przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i będzie dobrze służył mieszkańcom. Policjanci będą mogli szybko reagować na zaistniałe zagrożenia. Komendanci szczególne słowa podziękowania skierowali do Urzędu Gminy w Rakoniewicach za współpracę i zaangażowanie finansowe przy budowie tego komisariatu.

Podczas apelu Dyrektor Biura Logistyki KGP insp. dr Małgorzata Borowik w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego insp. Konrada Chmielewskiego wręczyła symboliczny klucz do budynku komendantowi komisariatu asp. szt. Tomaszowi Górnemu.

Komisariat Policji w Rakoniewicach to kolejna zmodernizowana jednostka w garnizonie wielkopolskim. Stanowiska pracy w komisariacie wyposażono w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny oraz zapewniono szybki dostęp do policyjnych aplikacji i baz danych, telefonii IP i Internetu. Jednostka wyposażona została również w nowoczesny system radiokomunikacyjny zapewniający łączność bezprzewodową na podległym terenie.

Zgodnie z tradycją budynek posterunku został poświęcony przez kapelana Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim ojca Krzysztofa Wantoch Rekowskiego w towarzystwie proboszcza miejscowej parafii księdza Daniela Litkowskiego.

Kamil Sikorski

tytul_szukaj
tytul_zegar
05:37:51
tytul_kalendarz
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz nowego Ministra Mariusza Kamińskiego?
Zła decyzja
Dobra decyzja
Nie ma zdania
dzielnik


ZW NSZZ P – 13 czerwca 2019 r. sejmowa Komisja do Spraw Petycji skierowała do Prezesa RM dezyderat w sprawie zagwarantowania policjantom prawa do wniesienia sprzeciwu od rozmowy dyscyplinujące!