tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 109 266
Ostat tydzień 1595 3800
Ostat. dwa tyg. 3284 7470
Ostat. miesiąc 7608 18467
Ostatni rok 114961 238380
Razem 1911756 4122117
aktualnosci
Święto Policji 2021 roku w Śremie – 102. rocznica powołania Policji Państwowej
dzielnik
21.07.2021 | Środa

 Święto Policji 2021 roku w Śremie – 102. rocznica powołania Policji Państwowej

 

Data publikacji 22.07.2021

„ … Koleżanki Policjantki, Koledzy Policjanci, Szanowni Pracownicy! W tym miejscu i w tym czasie, tu i teraz, składam Wam podziękowania za tę ciężką służbę i trudną pracę przez ostatni rok. Życzę Wam dalszej satysfakcji z realizacji codziennych zadań oraz tego by Wasz trud był doceniany przez tych, którym jako policjanci służymy – mieszkańców powiatu śremskiego … „ – powiedział mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Śremie, które odbyły się z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Współorganizatorem Spotkania był ZT NSZZ P KPP w Śremie na czele z kom. Piotrem Nowackim, Przewodniczącym ZT NSZZ P.

W tym roku obchody Święta Policji w Śremie odbyły się w środę, 21 lipca. Najpierw, o godz. 09.00 przed Kościołem pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej, delegacja, na czele z mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, uroczyście złożyła kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych policjantów, którzy w służbie Rzeczypospolitej oddali życie wierni do końca swemu ślubowaniu.

Następnie, przed Komendą Powiatową Policji w Śremie, o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość, która była centralnym punktem naszych, tegorocznych obchodów Święta Policji. Mł. insp. Konrad Bartłomiejczak powitał gości zaproszonych na uroczystą zbiórkę: Wicestarostę Śremskiego Piotra Rutę, Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, Burmistrza Książa Wielkopolskiego Teofila Marciniaka, Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Barbarę Wierzbińską, Wójta Gminy Brodnica Marka Pakowskiego, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego, Członka Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. Mateusza Przybyłowskiego oraz I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu nadkom. Romana Bruss.

Po powitaniu zaproszonych gości, a także policjantów i pracowników śremskiego garnizonu, Zastępca Komendanta wygłosił okolicznościowe przemówienie. Mówił o tym, że w związku ze stanem epidemii ostatni rok nie był dla nas łatwym czasem, ale mimo tego, podołaliśmy stawianym nam zadaniom. Podejmowaliśmy interwencje związane z ratowaniem życia i zdrowia mieszkańców naszego powiatu, organizowaliśmy otwarte akcje oddawania krwi i odnosiliśmy sukcesy w ściganiu sprawców przestępstw. Komendant dziękował też za zrozumienie i pomoc władzom samorządowym oraz związkom zawodowym, zarówno policjantów, jak i pracowników Policji. Złożył również serdeczne życzenia śremskim policjantom i pracownikom dziękując za zaangażowanie i codzienny trud.

Jak, co roku nasza uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe.

- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał BRĄZOWĄ ODZNAKĘ „Zasłużony Policjant” asp. szt. Krzysztofowi Tomaszewskiemu. Funkcjonariusz uhonorowany zostanie 30 lipca w Poznaniu, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji.

- Za zasługi na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielkopolskiej Policji nadano Medal XXX-lecia Powstania NSZZ Policjantów: mł. insp. Konradowi Bartłomiejczakowi, podkom. Jarosławowi Kmiecikowi, kom. Dawidowi Lempaszakowi, nadkom. Adamowi Kaźmierczakowi, st. asp. Michałowi Nowackiemu, podkom. Piotrowi Grzelczykowi, sierż. szt. Danielowi Koniecznemu, sierż. szt. Markowi Wosińskiemu, sierż. szt. Tomaszowi Drapikowi, sierż. szt. Marcinowi Dopierała, asp. szt. Robertowi Obarskiemu, sierż. szt. Mariuszowi Półrolniczakowi, st. asp. Przemysławowi Włodarczakowi, asp. Szymonowi Wojciechowskiemu, podkom. Sebastianowi Tasiemskiemu i asp. szt. Krzysztofowi Tomaszewskiemu.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie na wyższe stopnie służbowe zostało mianowanych 31 policjantów: 4 w korpusie oficerów, 13 w korpusie aspirantów, 10 w korpusie podoficerów i 4 w korpusie szeregowych.

- przedterminowo, w drodze wyróżnienia na stopień  STARSZEGO APIRANTA POLICJI mianowany został: asp. Michał Nowacki,

- na stopień NADKOMISARZA POLICJI mianowany został: kom. Adam Kaźmierczak,

- na stopień KOMISARZA POLICJI mianowany został: podkom. Dawid Lempaszak,

- na stopień PODKOMISARZA POLICJI mianowani zostali: mł. asp. Magdalena Ciesielska i st. asp. Jarosław Kmiecik,

- na stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowany został: st. asp. Piotr Projs,

- na stopień ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali: mł. asp. Arkadiusz Jankowski i  mł. asp. Dawid Wojciechowski,

- na stopień MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali:  sierż. szt. Marcin Dopierała, sierż. szt. Łukasz Flieger, sierż. szt. Dominik Kapała i sierż. szt. Damian Wesołowski,

- na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali: st. sierż. Tomasz Drapik i st. sierż. Marek Wosiński,

- na stopień STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI mianowani zostali: sierż. Albert Janiszewski, sierż. Łukasz Karolewski, sierż. Karolina Śliwińska i sierż. Tomasz Wiła,

- na stopień SIERŻANTA POLICJI mianowany został: st. post. Piotr Kostysiak,

- na stopień STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI mianowani zostali: post. Adam Kędziora, post. Hubert Kosakowski, post. Michał Piorunowski i post. Szymon Rzepka.

Z okazji Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Śremie wyróżnił też pracowników cywilnych. Wyróżnienie otrzymały: Monika Kossowska, Kamila Sobieraj i Magdalena Walkowiak.

Po wręczeniu odznaczeń, awansów i wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście. Ciepłe słowa uznania, gratulacje i podziękowania usłyszeliśmy od Wicestarosty Śremskiego Piotra Ruty, Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego.

ODZNACZONYM, MIANOWANYM i NAGRODZONYM GRATULUJEMY !

/ Ewa Kasińska / Autorem zdjęć z uroczystości przez Komendą jest Pani redaktor Katarzyna Baksalary z „Tygodnika Śremskiego”, na którą już po raz kolejny mogliśmy liczyć, za co pięknie dziękujemy :) /


 

 

 

Sprawiedliwość po 2 latach!
dzielnik
23.11.2023 | Czwartek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 98
TK - korzystny wyrok dla funkcjonariuszy SG!
dzielnik
29.11.2023 | Środa
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 19
Czy w Policji kwestie dotyczące poza służbowej aktywności sportowej funkcjonariuszy są i czy powinny być uregulowane?
dzielnik
29.11.2023 | Środa
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 70
KWP - Poznański Zespół Antykonfliktowy istnieje już 11 lat!
dzielnik
24.11.2023 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7
Gala „NAJLEPSZY SPORTOWIEC NSZZ POLICJANTÓW 2023 ROKU”
dzielnik
27.11.2023 | Poniedziałek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 214
Marcin Kierwiński o podwyżkach dla policjantów: są niezbędne
dzielnik
27.11.2023 | Poniedziałek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 189
Posiedzenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych
dzielnik
27.11.2023 | Poniedziałek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 41
Na byłych kolegów zawsze można liczyć…
dzielnik
25.11.2023 | Sobota
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 149
“Tak źle jeszcze nie było w polskiej policji” – wywiad
dzielnik
22.11.2023 | Środa
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 77
Umowa koalicyjna - Komentarz ZW NSZZ P!
dzielnik
16.11.2023 | Czwartek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 605
tytul_szukaj
tytul_zegar
00:00:50
tytul_kalendarz
Grudzień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz wstępne wyniki wyborów?
Źle
Dobrze
Trudno powiedzieć
dzielnik


ZW NSZZ P - 23 listopada br. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że subsydiarny akt oskarżenia z art. 35 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o związkach zawodowych z dnia 23 maja 1991 roku skierowany wobec mł. insp. Andrzeja Szarego przez Komisję Krajową ZZ PP jest bezzasadny!.