tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 9 12
Wczoraj 150 227
Ostat tydzień 1915 3505
Ostat. dwa tyg. 4121 8957
Ostat. miesiąc 8336 18642
Ostatni rok 118788 240745
Razem 1749372 3789007
2006

 W dniu 15 listopada 2006 r. niżej wymienieni policjanci z województwa wielkopolskiego zostali wyróżnieni Kryształową Gwiazdą
 

1. asp. sztab. Grzegorz Spychalski z KPP w Rawiczu – w  czerwcu 2005 roku w Jutrosinie, podczas zabezpieczania, a następnie penetracji  miejsca kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego, podjął pościg za przestępcą, który w momencie zatrzymania dotkliwie go ranił, powodując poważne obrażenia dłoni.  
                                                                                                                           2. st. post. Janusz Gajewski z KMP w Poznaniu – w   grudniu 2005 roku w Poznaniu, udaremnił ucieczkę 30 letniego mężczyzny z karetki pogotowia. W momencie próby skoczenia tego człowieka z wiaduktu, funkcjonariusz  złapał go za odzież, ratując tym samym  życie. 

3. sierż. Łukasz Ptak i sierż. sztab. Adam Żychlewicz  z KPP w Pleszewie – w  styczniu 2006 roku podczas pożaru budynku w Pleszewie, narażając własne życie wyprowadzili z zadymionego bloku 3 osoby, którym groziła utrata zdrowia i życia. Policjanci ulegli zatruciu dwutlenkiem węgla i byli hospitalizowani. 

4.sierż. sztab. Paweł Frajtag , sierż. Remigiusz Kielian oraz sierż. sztab. Krzysztof Barłóg  z KPP w Międzychodzie - w  styczniu 2006 roku w miejscowości Łyżeczki, narażając własne życie wyciągnęli z wody,  mężczyznę pod , który załamał się lód. Po przewiezieniu do szpitala w stanie silnej hipotermii (temperatura ciała25 stopni Celsjusza)  mężczyzna został odratowany.                                                                                                            

5.mł. asp. Przemysław Czarnecki z KMP w Kaliszu - w  kwietniu 2006 roku, w Kaliszu w czasie wolnym od służby jadąc prywatnym samochodem podjął pościg za dwoma sprawcami kradzieży rozbójniczej, których mimo przewagi siłowej zatrzymał.                                           

6.sierż. Dawid Francuszkiewicz z KPP w Gnieźnie – w  maju 2006 roku w Gnieźnie, w czasie wolny od służby udaremnił dokonanie morderstwa  kobiety (próba uduszenia przewodem elektrycznym od ładowarki do telefonu),  w czasie trwającej awantury domowej. 

7.st. post. Stanisław Nowak  oraz st. post. Hubert Ograbek z  KPP w Chodzieży - w  lipcu 2006 roku w Chodzieży, w obrębie jeziora Miejskiego   wyciągnęli na brzeg tonącego nietrzeźwego mężczyznę, który znajdował się pod budynkiem przystani. Podjęta przez nich akcja reanimacji przywróciła tonącemu funkcje życiowe.

 8.st. sierż. Radosław Michalak z KMP w Koninie – we wrześniu 2006 roku, w czasie wolny od służby w Koninie na ul. Wodnej, zauważył leżącego mężczyznę z zakrwawioną głową. Następnie zatrzymał przejeżdżający samochód i otrzymanymi od kierowcy  środkami opatrunkowymi opatrzył   ranę mężczyzny, który został wcześniej pobity. Dzięki informacjom przekazanym przez policjanta, wezwany na miejsce patrol policji, po penetracji terenu zatrzymał dwóch sprawców pobicia.                                                                                       

9.Sierż. Marcin Mańkowski  z KPP w Krotoszynie – w lipcu 2006 roku w miejscowości Zalesie Małe, udaremnił popełnienie mężczyźnie samobójstwa przez powieszenie, podejmując skuteczną reanimację. W tym samym miesiącu  w miejscowości Baszków podczas pożaru przyczepy udzielił przedmedycznej pomocy poparzonej osobie.  

10.st. post. Sebastian Biros  oraz sierż. Piotr Kapuściński z KPP w Czarnkowie  - w maju 2006 roku pełniąc służbę w pociągu relacji Terespol – Szczecin na trasie Poznań- Krzyż, w miejscowości Wronki po otrzymaniu informacji o wpadnięciu mężczyzny pod pociąg, niezwłocznie podjęli akcję ratowania życia mężczyźnie , który miał zmiażdżone nogi i obrażenia całego ciała.

 

PONADTO DYPLOMAMI ZA WZOROWE WYPEŁNIANIE OBOWIĄZKÓW ZOSTALI WYRÓŻNIENI:

 

       1. Pan Jacek BORKOWSKI  pracownik cywilny Policji z KPP w Wągrowcu, który
           uratował gwałconą kobietę; 

       2. st. sierż. Michał MACIEJEWSKI i st. post. Robert RĘGAŁEK – policjanci z 
           Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu – za uratowanie tonącej osoby; 

       3.sierż . sztab. Wiesław KOCH z KMP w Poznaniu – uratował mężczyzny
          próbującego popełnić samobójstwo.

 

 

 

 

 

 

  

tytul_szukaj
tytul_zegar
06:51:43
tytul_kalendarz
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz Polski Ład?
Dobrze
Źle
Trudno powiedzieć
dzielnik


ZW NSZZ P - Minister spraw wewnętrznych i administracji zmienił rozporządzenia dotyczące umundurowania policjantów oraz równoważnika pieniężnego w zamian za nie.