tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 30 59
Wczoraj 224 420
Ostat tydzień 1458 2787
Ostat. dwa tyg. 2913 5827
Ostat. miesiąc 6697 13569
Ostatni rok 128112 252439
Razem 1869148 4022804
2006

 W dniu 15 listopada 2006 r. niżej wymienieni policjanci z województwa wielkopolskiego zostali wyróżnieni Kryształową Gwiazdą
 

1. asp. sztab. Grzegorz Spychalski z KPP w Rawiczu – w  czerwcu 2005 roku w Jutrosinie, podczas zabezpieczania, a następnie penetracji  miejsca kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego, podjął pościg za przestępcą, który w momencie zatrzymania dotkliwie go ranił, powodując poważne obrażenia dłoni.  
                                                                                                                           2. st. post. Janusz Gajewski z KMP w Poznaniu – w   grudniu 2005 roku w Poznaniu, udaremnił ucieczkę 30 letniego mężczyzny z karetki pogotowia. W momencie próby skoczenia tego człowieka z wiaduktu, funkcjonariusz  złapał go za odzież, ratując tym samym  życie. 

3. sierż. Łukasz Ptak i sierż. sztab. Adam Żychlewicz  z KPP w Pleszewie – w  styczniu 2006 roku podczas pożaru budynku w Pleszewie, narażając własne życie wyprowadzili z zadymionego bloku 3 osoby, którym groziła utrata zdrowia i życia. Policjanci ulegli zatruciu dwutlenkiem węgla i byli hospitalizowani. 

4.sierż. sztab. Paweł Frajtag , sierż. Remigiusz Kielian oraz sierż. sztab. Krzysztof Barłóg  z KPP w Międzychodzie - w  styczniu 2006 roku w miejscowości Łyżeczki, narażając własne życie wyciągnęli z wody,  mężczyznę pod , który załamał się lód. Po przewiezieniu do szpitala w stanie silnej hipotermii (temperatura ciała25 stopni Celsjusza)  mężczyzna został odratowany.                                                                                                            

5.mł. asp. Przemysław Czarnecki z KMP w Kaliszu - w  kwietniu 2006 roku, w Kaliszu w czasie wolnym od służby jadąc prywatnym samochodem podjął pościg za dwoma sprawcami kradzieży rozbójniczej, których mimo przewagi siłowej zatrzymał.                                           

6.sierż. Dawid Francuszkiewicz z KPP w Gnieźnie – w  maju 2006 roku w Gnieźnie, w czasie wolny od służby udaremnił dokonanie morderstwa  kobiety (próba uduszenia przewodem elektrycznym od ładowarki do telefonu),  w czasie trwającej awantury domowej. 

7.st. post. Stanisław Nowak  oraz st. post. Hubert Ograbek z  KPP w Chodzieży - w  lipcu 2006 roku w Chodzieży, w obrębie jeziora Miejskiego   wyciągnęli na brzeg tonącego nietrzeźwego mężczyznę, który znajdował się pod budynkiem przystani. Podjęta przez nich akcja reanimacji przywróciła tonącemu funkcje życiowe.

 8.st. sierż. Radosław Michalak z KMP w Koninie – we wrześniu 2006 roku, w czasie wolny od służby w Koninie na ul. Wodnej, zauważył leżącego mężczyznę z zakrwawioną głową. Następnie zatrzymał przejeżdżający samochód i otrzymanymi od kierowcy  środkami opatrunkowymi opatrzył   ranę mężczyzny, który został wcześniej pobity. Dzięki informacjom przekazanym przez policjanta, wezwany na miejsce patrol policji, po penetracji terenu zatrzymał dwóch sprawców pobicia.                                                                                       

9.Sierż. Marcin Mańkowski  z KPP w Krotoszynie – w lipcu 2006 roku w miejscowości Zalesie Małe, udaremnił popełnienie mężczyźnie samobójstwa przez powieszenie, podejmując skuteczną reanimację. W tym samym miesiącu  w miejscowości Baszków podczas pożaru przyczepy udzielił przedmedycznej pomocy poparzonej osobie.  

10.st. post. Sebastian Biros  oraz sierż. Piotr Kapuściński z KPP w Czarnkowie  - w maju 2006 roku pełniąc służbę w pociągu relacji Terespol – Szczecin na trasie Poznań- Krzyż, w miejscowości Wronki po otrzymaniu informacji o wpadnięciu mężczyzny pod pociąg, niezwłocznie podjęli akcję ratowania życia mężczyźnie , który miał zmiażdżone nogi i obrażenia całego ciała.

 

PONADTO DYPLOMAMI ZA WZOROWE WYPEŁNIANIE OBOWIĄZKÓW ZOSTALI WYRÓŻNIENI:

 

       1. Pan Jacek BORKOWSKI  pracownik cywilny Policji z KPP w Wągrowcu, który
           uratował gwałconą kobietę; 

       2. st. sierż. Michał MACIEJEWSKI i st. post. Robert RĘGAŁEK – policjanci z 
           Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu – za uratowanie tonącej osoby; 

       3.sierż . sztab. Wiesław KOCH z KMP w Poznaniu – uratował mężczyzny
          próbującego popełnić samobójstwo.

 

 

 

 

 

 

  

tytul_szukaj
tytul_zegar
10:19:28
tytul_kalendarz
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930   
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Czy dotyka Was kryzys kadrowy w Policji?
Zdecydowanie tak
Nie
Trudno powiedzieć
dzielnik


ZW NSZZ P - Do Ministra trafił dokument pn. "Pakiet dla Policji 2023" zawierający kilkanaście postulatów, które ZG NSZZ P zamierza załatwić w przeciągu najbliższych miesięcy!