tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 76 146
Ostat tydzień 1570 4001
Ostat. dwa tyg. 3140 7383
Ostat. miesiąc 8098 20219
Ostatni rok 94721 232933
Razem 1953486 4234510
2011
Odznaki "KRYSZTAŁOWA GWIAZDA" 2011 PRZYZNANE!

Dzisiaj podinsp. Andrzej Szary, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego i insp. Krzysztof Jarosz, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji  wręczyli wielkopolskim policjantom odznaki "Kryształowa Gwiazda". Uroczystość odbyła się w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym CUL w Kiekrzu.

Odznaka to pomysł ZW NSZZ Policjantów zaakceptowany przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w 2005 roku. Jest to jedyne tego typu wyróżnienie w polskiej Policji, które wśród funkcjonariuszy ma bardzo duże uznanie."Odznakę może otrzymać policjant, który narażając własne życie lub zdrowie uratował życie innego człowieka lub przyczynił się do poprawy życia innych osób"

Uroczystość swoja obecnością zaszczycili:


 • Pani Krystyna Łybacka - Poseł na Sejm RP,
 • Pan Przemysław Pacia - Wicewojewoda Wielkopolski,
 • Pan Paweł  Łubiński - Wicestarosta Poznański
 • Pan nadbryg. Wojciech Mendelak - Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP,
 • Pan bryg. dr inż. Witold Rewers - Komendant Miejski PSP w Poznaniu,
 • Pan ppłk. Bogdan Sobczak - Komendant Palcówki SG Poznań - Ławica,
 • Pan bryg dr inż. Grzegorz Stankiewicz - Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,
 • Pan Wojciech Ratman - Komendant Straży Miejskiej w Poznaniu,
 • Pan Andrzej Borowski - Prezes Oddziału Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r" w Poznaniu,
 • Pan Hieronim Węclewski - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Miasta Poznania,
 • Pan Marek Wiza - Członek Zarządu NSZZ "Solidarność" Region Wielkopolska,
 • Pan Józef Bancewicz i Jerzy Ziółkowski - Związek Sybiraków w Poznaniu,
 • Przewodniczący ZT NSZZ P i E woj. wlkp.,
 • Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji,
 • Naczelnicy Wydziałów KWP w Poznaniu


Uroczystość prowadzili asp. Błażej Dulat, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P woj. wlkp. oraz podinsp. Jarosław Szemerluk - pomysłodawca Odznaki.W części artystyczne wystąpił zespół muzycznyO P I S

czynów funkcjonariuszy, którzy otrzymali Odznakę „Kryształową Gwiazdę ze Wstęgą”, „Kryształowa Gwiazdę” lub dyplomy okolicznościowe w 2011 roku

Odznaka „Kryształowa Gwiazda ze Wstęgą”:
 1. podkom. Dariusz BIAŁKOWSKI – Komendant Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 13 września 2011 roku, na Jeziorze Kierskim podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych po raz kolejny uratował życie 3 osobom ,które wypadły z łodzi do wody i wzywały pomocy.
 1. asp. sztab. Paweł BRASZKA – policjant Komedy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 8 września 2010 roku narażać po raz kolejny własne życie i zdrowie doprowadził do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy, który nie reagował na polecania policjantów. Mimo, że funkcjonariusz był prze kilkanaście metrów ciągnięty za pojazdem wspólnie z kolegami zatrzymali kierowcę pojazdu i obezwładnili go. Policjant podczas interwencji doznał obrażeń ciała.
 1. st. asp. Tomasz GŁUCHOWSKI – policjant Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 27 czerwca 2011 roku po raz kolejny na Jeziorze Kierskim wyciągnął z wody nieprzytomnego mężczyznę ratując mu życie. Do czasu przybycia śmigłowca przez około 40 minut wspólnie z innymi policjantami prowadził skuteczną akcję resuscytacyjną.
 1. . asp. Tomasz LEMAŃSKI – policjant KMP w Poznaniu w dniu 12 lutego 2011 roku po raz kolejny narażając własne życie i zdrowie, wykorzystując spryt wbiegł do mieszkania obezwładnił mężczyznę, który go zaatakował nożem i sam zamierzał popełnić samobójstwo.
Odznaka „Kryształowa Gwiazda”:
 1. asp. Grzegorz STASIAK i Asp. Mariusz MIERZWICKI – funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile w dniu 29 września 2011 roku z płonącego budynku ewakuowali mieszkańców i ugasili źródło ognia. Ponadto wyważyli drzwi do jednego z zadymionych mieszkań skąd wynieśli starszego schorowanego mężczyznę, który został zaczadzony, i jego życiu zagrażało śmiertelne niebezpieczeństwo. Mężczyzna po dowiezieniu do szpitala odzyskał przytomność.
 1. asp. sztab. Adam KAŹMIERCZAK, sierż. sztab. Zbigniew BARCZ, st. sierż. Łukasz PAKOWSKI oraz sierż. Dawid WOJTKOWSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie w dniu 14 września 2011 roku w godzinach nocnych współdziałając - prowadząc negocjacje, uniemożliwili nietrzeźwemu mężczyźnie wyrzucenie z okna mieszkania czteromiesięcznego dziecka.
 1. asp. sztab. Adam OWCZARZAK, st. sierż. Marek FOLTYNOWICZ, st. sierż. Robert ZAMIARA oraz sierż. Agnieszka URBANIAK – funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 3 sierpnia 2011 roku w wyniku wspólnych działań - negocjacji udaremnili kobiecie siedzącej po zewnętrznej stronie okna próbę samobójczą. Wykorzystując element zaskoczenia obezwładnili kobietę i przekazali przybyłemu na miejsce lekarzowi.
 1. sierż. Łukasz DOBRZYKOWSKI – policjant Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 9 sierpnia 2011 roku na Jeziorze Kierskim podczas złych warunków atmosferycznych wyciągnął z wody dwie osoby ratując im życie.
 1. podinsp. Adam FILIP i st. asp. Sławomir JAGŁA – funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji Czarnkowie w dniu 31 lipca 2011 roku w godzinach nocnych w Wieluniu w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego zauważyli leżącą na torach kobietę. Funkcjonariusze bezpośrednio przed przejazdem pociągu przenieśli kobietę, która znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego w bezpieczne miejsce ratując jej życie.
 1. asp. Robert KONIECZNY – policjant Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w dniu 28 czerwca 2011 roku w miejscowości Wilkowice na przejeździe kolejowym, który powinien być zamknięty, widząc zbliżający się pociąg i przechodzące osoby dając rękoma sygnały stop zatrzymał nadjeżdżający pociąg, zapobiegając tym samym tragedii ludzkiej.
 1. mł. asp. Adam KUBICKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w dniu 12 czerwca 2011 roku wyciągnął z wody Jeziora Słupeckiego tonącego mężczyznę, po czym wspólnie z Kolegami podjął skuteczną akcję resuscytacyjną, która doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych nietrzeźwego mężczyzny.
 1. st. sierż. Arkadiusz MACUDZIŃSKI oraz st. post. Daniel GĄSIOROWSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 25 kwietnia 2011 roku podjęli skuteczną akcję resuscytacyjną wobec leżącego na ulicy mężczyzny.
 1. st. sierż. Artur ALEKSANDRZAK i sierż. Paweł SZYMAŃSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w dniu 1 kwietnia 2011 roku w godzinach nocnych ściągnęli z torów kolejowych bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem mężczyznę, ratując mu życie.
 1. st. post. Artur KRZACZOWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w umundurowaniu służbowym wyciągnął ze stawu nieprzytomnego mężczyznę, ratując mu życie.
 1. st. sierż. Tomasz KIEŁBOWICZ i sierż. Izabela PIECHOCKA - policjanci Komisariatu Kolejowego Policji Poznań – Główny w dniu 16 marca 2011 roku na terenie dworca przy pomocy dostępnych urządzeń gaśniczych podjęli czynności gaśnicze w jednym ze sklepów, co zapobiegło rozprzestrzenieniu się pożaru na większy teren oraz zlikwidowało zagrożenie dla innych pasażerów. Funkcjonariusze ulegli zatrucia toksycznymi substancjami i została udzielona im pomoc medyczna.
 1. sierż. Paweł HERNACKI, sierż. Leszek LINETTY oraz sierż. Marcin HĘŚ – policjanci policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 2 września 2010 roku w wyniku podjętych negocjanci i współpracy zapobiegli próbie samobójczej mężczyzny, który stał na zewnetrzenej stronie barierek mostu z pętlą na szyi. Wykorzystując moment nieuwagi desperata podbiegli do niego i błyskawicznie wciągnęli na most ratując mu życie.
 1. st. post. Łukasz LECIEJEWSKI - policjant Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w dniu 21 stycznia 2011 roku chwytając mężczyznę za odzież, który chciał wyskoczyć z okna, ratując mu życie. Następnie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego wspólnie z innymi policjntami prowadził akcję resuscytacyjną.
 1. st. asp. Przemysław CIEŚLAK i st. sierż. Witold WOŹNIAK - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 4 stycznia 2011 roku w bloku mieszkalnym wyważyli drzwi do mieszkania, gdzie desperat odkręcił kurki gazowe kuchenki gazowej zamierzając popełnić samobójstwo. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze znaleźli leżącego mężczyznę, którego przekazali lekarzowi, zakręcili kurki gazowe, równocześnie otwierając okna w celu przewietrzenia mieszkania. Szybka decyzja zapobiegła dużej tragedii.
 1. post. Żaneta KARTUS, post. Agata LEWICKA, oraz post. Albin STEC - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 3 styczna 2011 roku współdziałając – wykorzystując elementy umundurowania (pasy służbowe) wyciągnęli z Jeziora Wenecja tonącego mężczyznę ratując mu życie. Do czasu przyjazdu pogotowia podtrzymywali jego funkcje życiowe ogrzewając ciało kurtkami służbowymi. Mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo.
 1. . asp. Paweł JANIAK oraz sierż. Adam JĘDRO - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie w dniu 17 lipca 2010 roku w miejscowości Żdzary współdziałając – prowadząc negocjacje zapobiegli próbie samobójczej mężczyzny, który stojąc za barierkami wiaduktu zamierzał skoczyć pod jadące autostradą pojazdy. Wykorzystując chwilą nieuwagi desperata chwycili go, wciągnęli na wiadukt i przekazali przybyłemu na miejsce lekarzowi pogotowia ratunkowego.
 1. St. sierż. Marcina KOWALSKI, st. sierż. Tomasz SZELEWSKI i asp. Robert NALEWSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie w dniu 27 marca 2011 roku podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego na polecenie przełożonych, narażając własne życie i zdrowie podjęli interwencję wobec agresywnych pseudokibiców, doznając bardzo poważnych obrażeń ciała, co skutkowało wielomiesięcznym leczeniem szpitalnym i rehabilitacją.
 1. sierż. Paweł MIKOŁAJCZAK i st. post. Krzysztof TOMCZAK – policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w dniu 10 stycznia 2011 roku na terenie Cytadeli w wyniku penetracji odnaleźli zakrwawionego nieprzytomnego mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego policjanci podejęli błyskawiczną akcję ratowania życia mężczyzny, założyli na ranę opatrunek służbowy, natomiast pas służbowy posłużył im jako opaska uciskowa. Ich postawa przyczyniła się do uratowanie życia desperatowi.
 1. sierż. Łukasz CEGIEL, policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w dniu 19 czerwca 2007 roku w Poznaniu dzięki współpracy z 2 funkcjonariuszowi wyciągnął z rzeki Warta tonącą 14 - letnia dziewczynkę, ratując jej życie. W czasie gdy funkcjonariusz podjął ww. czynności był jeszcze kursantem OPP.
 1. mł. asp. Bernard Michał CIMCIOCH – policjant Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie w dniu 14 kwietnia 2010 roku w czasie wolnym od służby będąc w odwiedzinach u ojca usłyszał krzyki dochodzące z sąsiedniej posesji. Funkcjonariusz niezwłocznie udał na posesję gdzie podjął natychmiastową reanimację 27 letniego mężczyzny, który usiłował pełnić samobójstwo. Jego błyskawiczna decyzja uratowała życie mężczyzny.
 1. sierż. sztab. Bartosz SZYMKOWIAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w dniu 23 marca 2010 roku w miejscowości Komorze Przybysławskie podczas asysty komorniczej został oblany przez mężczyznę łatwopalną cieczą i podpalony - doznał oparzeń II stopnia twarzy i górnej części tułowia. Przebywał na długotrwałym leczeniu i rehabilitacji.

Dyplomy okolicznościowe:
 1. mł. asp. Krzysztof PIASECKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 8 listopada 2010 roku w Witkowie dniu wolnym od służby w pościgu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
 1. mł. asp. Jacek DRYJAŃSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Turku w czasie wolny od służby zatrzymał poszukiwanego sprawcę rozboju.
 1. Asp. Artur WASZAK – policjant Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 4 stycznia 2011 roku w dniu wolnym od służby zapobiegł próbie samobójczej błyskawicznie informując jednostkę Policji o miejscu i okolicznościach zdarzenia.
 1. mł. asp. Marcin WACHOWIAK – policjant Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 15 grudnia 2010 roku w czasie wolnym po uzyskaniu informacji niezwłocznie udzielił pomocy policjantowi, który został zaatakowany przez napastnika. Sprawca czynnej napaści na policjanta został zatrzymany na gorącym uczynku.
 1. asp. Arkadiusz ŻABIEREK - policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz mł. asp. Łukasz OGIŃSKI i mł. asp. Jakub WOJTKOWIAK – policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 17 marca 2011 roku podczas penetracji za poszukiwanym odnaleźli w lesie koło Strzałkowa innego bezdomnego, którego życiu zagrażało niebezpieczeństwo –był wycieńczony, wychłodzony, miał odmrożone stopy i wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.
 1. asp. Marian SYNORADZKI i sierż. Małgorzata SZABAŁA – WACHOWSKA – policjanci Komisariatu Policji Poznań – Główny – w dniu 1 września 2011 roku udzielili pomocy 20 – letniej kobiecie, która zaczęła rodzić.
 1. . asp. Dariusz NOWICKI i st. sierż. Daniel MAJEWSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w dniu 12 czerwca 2011 roku pomogli wyciągnąć z wody Jeziora Słupeckiego tonącego mężczyznę, po czym wspólnie z Kolega podjęli akcję resuscytacyjną, która doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych nietrzeźwego mężczyzny.
 1. sierż. sztab. Dawid WOJTKOWIAK i sierż. sztab. Jacek PINKOWSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dniu 27 czerwca 2011 roku udzielili pomocy innym funkcjonariuszom w rejonie Jeziora Kierskiego w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej ratującej życie nieprzytomnego mężczyzny.
 1. st. asp. Robert PROKOP, st. sierż. Dawid LEMPASZAK oraz asp. Wioletta SKRZYPCZAKBINEK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w dniu 21 stycznia 2011 roku udzielili pomocy funkcjonariuszowi, który uniemożliwił próbę samobójczą mężczyzny – zamierzał wyskoczyć z okna budynku. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego wspólnie prowadzili akcję resuscytacyjną.
 1. St. sierż. Maciej MACHIŃSKI – policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w dniu 23 stycznia 2010 roku w dniu wolnym od służby zatrzymał dwóch nieletnich, którzy wcześniej zbiegli z domu poprawczego.
tytul_szukaj
tytul_zegar
04:00:02
tytul_kalendarz
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930       
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - 12 kwietnia (piątek) o godz. 12.00 w Centrum Hotelowo - Konferencyjnym "Delicjusz" w Trzebawiu rozpocznie się uroczystość wręczenia odznaki "Kryształowa Gwiazda" wielkopolskim policjantom!