tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 150 350
Ostat tydzień 1363 3276
Ostat. dwa tyg. 2839 6681
Ostat. miesiąc 6233 14907
Ostatni rok 93950 237060
Razem 1967406 4268604
2014

"Kryształowa Gwiazda" - edycja 2014

W dniu 14 listopada br. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji wspólnie z  Przewodniczącym ZW NSZZ P podjęli decyzje o przyznaniu Odznak i Dyplomów. Uroczystość wręczenia odbędzie się w dniu 28 listopada br.

DECYZJA NR 11 -POBIERZ

DECYZJA NR 12 -POBIERZ

DECYZJA NR 13 - POBIERZ

KWP/NSZZP  – Uroczysta gala - „Kryształowe Gwiazdy”

Utworzono: 28 listopada 2014/Iwona Liszczyńska

28 listopada br. po raz dziesiąty specjalnym wyróżnieniem zostali uhonorowani policjanci, którzy swoją postawą udowodnili czym jest służba na rzecz drugiego człowieka. Laureaci tegorocznej „Kryształowej Gwiazdy” wykazali się szczególną determinacją i odwagą w niesieniu pomocy innym, nawet z narażeniem własnego życia. Nagrody, wręczone dziś 120 policjantom i policjantkom ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda wręczana jest policjantom z Wielkopolski już od dziesięciu lat. Stanowi ona wyraz uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

Dzisiaj 28 listopada w podpoznańskim Trzebawiu odbyła się tegoroczna, 10. uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. Swoją wdzięczność i uznanie dla zgromadzonych na gali policjantów wyrazili zaproszeni goście, wśród znaleźli się: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz fundatorzy nagrody - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary. W gronie zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, urzędów i instytucji oraz kapelan KWP w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.


Wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” oraz „Kryształową Gwiazdą ze Wstęgą”:

 • post. Beata KACZMAREK, post. Łukasz CZUBACHOWSKI oraz st. post. Adrian JÓŹWIAK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 24 czerwca 2014 roku poprzez umiejętne negocjacje oraz wykorzystując nieuwagę desperata udaremnili próbę samobójczą mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu zamierzał skoczyć z Mostu Chrobrego w Poznaniu. Policjanci wykorzystując nieuwagę mężczyzny wciągnęli go na chodnik ratując mu życie.
 • asp. Piotr KUBICZ - policjant Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w 2013 i 2014 roku pomagał osobom dotkniętym przemocą za co był laureatem Konkursu „Policjant, który mi pomógł” organizowanego przez Ogólnopolskie Pogotowie Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

 • sierż. sztab. Magdalena MAŚLANKIEWICZ–NIEDBALSKA – policjantka Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży - dniu 23 lipca, dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji udaremniła próbę samobójczą nieletniej, która przebywając w jednostce policji zamierzała wyskoczyć przez okno w toalecie.

 • sierż. sztab. Jarosław TOMCZEWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Pile - w dniu 4 lipca w rejonie miejscowości Jastrowie w czasie wolnym od służby ugasił pożar poszycia leśnego, który w efekcie mógł stworzyć zagrożenie dla ludzi i duże straty materialne w drzewostanie.

 • st. asp. Dariusz JĘŚKO oraz asp. sztab. Sebastian FRANKOWSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 29 lipca 2014 roku dzięki szybkiej interwencji oraz operatywności ustalili miejsce pobytu samobójczyni, przekazali tę informację do właściwej jednostki Policji, której funkcjonariusze zapobiegli próbie samobójczej.

 • st. sierż. Agata LEWICKA oraz st. post. Filip JACHIMOWICZ – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 4 czerwca 2014 roku dzięki współpracy udaremnili mężczyźnie próbę samobójczą, który zaatakował ich nożem. Narażając własne zdrowie obezwładnili desperata i przekazali go pogotowiu lekarskiemu.

 • post. Arkadiusz MARCINIAK i sierż. Krzysztof JURCZYŃSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – w dniu 1 marca 2014 roku udaremnili mężczyźnie próbę samobójczą, który zamierzał skoczyć z Wiaduktu ks. Popiełuszki. Wykorzystując nieuwagę desperata wciągnęli go zza barierki mostu na chodnik ratując mu życie.

 • sierż. Tomasz KLUCZYŃSKI oraz sierż. sztab. Piotr KUJAWSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – w dniu 27 lipca 2014 roku podjęli błyskawiczną akcję ratunkową mężczyzny, który zabarykadował się w mieszkaniu i otworzył gaz. Policjanci wyważyli drzwi mieszkania wynieśli nieprzytomnego desperata i podjęli skuteczną akcję reanimacyjną.

 • st. sierż. Przemysław BOREK, st. post. Paweł WIĘCKOWSKI, sierż. Jakub PRUS oraz st. post. Krzysztof HAŃCZARUK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie – w dniu 27 czerwca dzięki podjętej rozmowie oraz operatywności udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który zamierzał powiesić się na gałęzi drzewa. Policjanci wykorzystując radiowóz złapali mężczyznę za nogi i odcięli sznur na szyi.

 • sierż. sztab. Jarosław RIEGER, st. sierż. Piotr KOLASSA, asp. Krzysztof CIESIELSKI oraz asp. Ireneusz KUPIS – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 11 czerwca 2014 roku w Czarnkowie dzięki współpracy ustalili miejsce pobytu mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo. Policjanci dotarli na miejsce i udzielili pierwszej pomocy zakrwawionemu desperatowi zapobiegając tragedii.

 • sierż. sztab. Daniel Henryk MAJEWSKI oraz st. asp. Ryszard Jerzy BŁASZCZAK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy - w dniu 22 października 2013 roku dzięki zdecydowaniu uratowali życie 4 osobom, które znajdowały się w zadymionym pojeździe. Policjanci ponadto podjęli działania gaśnicze celem zapobieżenia spaleniu innych pojazdów oraz wybuchowi butli z gazem w pojeździe.

 • st. post. Krystian KACHELSKI – policjant Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 28 kwietnia 2014 roku w miejscowości Kolno w czasie wolny od służby wyciągnął ze stawu 79 – letniego mężczyznę, który wpadł do wody.

 • st. post. Rafał WOŹNIAK oraz st. post. Jakub KOSMOWSKI– policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – w dniu 13 kwietnia 2014 roku udaremnili próbę samobójczą niepełnoletniego, który po ucieczce z domu zamierzał się utopić w bagnie. Policjanci narażając swoje zdrowie wyciągnęli z wody wyziębionego desperata, który wołał o pomoc.

 • st. post. Rafał WOŹNIAK oraz st. post. Marcin LISIECKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 30 kwietnia 2014 roku zatamowali krwotok u nieprzytomnej kobiety, która chciała popełnić samobójstwo.

 • st. post. Rafał WOŹNIAK oraz st. sierż. Damian DUDEK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 5 kwietnia współpracując udaremnili mężczyźnie próbę samobójczą, który zamierzał skoczyć z Wiaduktu Solidarności. Wykorzystując nieuwagę desperata wciągnęli go za ubranie na most ratując mu życie.

 • st. post. Rafał WOŹNIAK oraz st. post. Marcin LISIECKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 17 kwietnia 2014 roku udaremnili mężczyźnie próbę samobójczą, który zamierzał skoczyć z okna. Wykorzystując nieuwagę desperata wciągnęli go za ubranie do mieszkania.

 • st. post. Adrian ROŻYCKI oraz st. post. Filip JACHIMOWICZ – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 7 kwietnia zatamowali krwotok u mężczyzny, który nieprzytomny leżał na torach kolejowych.

 • sierż. Joanna MICHAŁEK–JERZAK oraz st. post. Kamil KAZULEK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile - w dniu 3 lutego współpracując udaremnili próbę samobójczą mężczyźnie, który zamierzał skoczyć z mostu. Wykorzystując nieuwagę desperata wciągnęli go za ubranie na most ratując mu życie.

 • mł. asp. Łukasz STEFANIAK oraz st. post. Michał WALCZAK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie - w dniu 9 maja 2014 roku współpracując udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który chciał się powiesić. W momencie gdy mężczyzna zamierzał skoczyć jeden z policjantów uchwycił sznur a drugi nogi desperata, co uchroniło go przed tragedią.

 • mł. asp. Tomasz CZEKALSKI – policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - w dniu 5 maja w miejscowości Biskupice udaremnił kobiecie próbę samobójczą, która zamierzała skoczyć pod nadjeżdżający pociąg. Policjant ściągnął desperatkę z torów tuż przez nadjeżdżającym pociągiem.

 • st. post. Jakub DOBRZYŃSKI, st. post. Krystian KACHELSKI oraz asp. sztab. Juliusz URBAŃSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 12 marca w Kleczewie, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielili przedmedycznej pomocy mężczyźnie, który na ulicy doznał ataku padaczki.

 • podkom. Tomasz MIMIER oraz st. sierż. Nikodem NYCZKE – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - w dniu 6 maja dzięki rozwadze i operatywności udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który zamierzał skoczyć z balkonu znajdującego się na III piętrze budynku mieszkalnego. Wykorzystując nieuwagę desperata wciągnęli go za ubranie na balkon.

 • podinsp. Robert BIAŁOWĄŚ oraz asp. sztab. Krzysztof ADAMSKI - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie - w dniu 13 kwietnia dzięki operatywności odwiedli od samobójstwa mężczyznę, który miał obwiązaną szyję przewodem elektrycznym przymocowanym do drzwi mieszkania.

 • st. sierż. Dawid WOJTKOWSKI, sierż. sztab. Rafał ZYGOŃ - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie - w dniu 3 marca dzięki rozwadze i szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który wisiał na smyczy zawieszonej na płocie. Mężczyzna został odcięty po czym udzielono mu skutecznej pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • asp. Leszek PIORUNOWSKI - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie - w dniu 12 marca dzięki spostrzegawczości i operatywności ustalił miejsce pobytu mężczyzny, który pozostawił swój pojazd w stawie. Po przybyciu do miejsca zamieszkania udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej 81–letniemu mężczyźnie, który na ciele miał dotkliwe obrażenia zagrażające jego zdrowiu.

 • asp. sztab. Maciej Arkadiusz ZAGÓRSKI – policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - w dniu 15 grudnia 2013 roku w czasie wolnym od służby obezwładnił mężczyznę, który pobił kobietę. Ponadto funkcjonariusz udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • asp. sztab. Sebastian FRANKOWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 3 kwietnia dzięki operatywności ustalił miejsce pobytu samobójcy, którego policjanci odwiedli od zamiaru odebrania sobie życia.

 • st. asp. Krystian MAZUR, sierż. sztab. Przemysław BARTKOWIAK, st. sierż. Dawid ŻUKOWSKI oraz sierż. Dariusz CZAJKOWSKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 13 marca współpracując oraz wykorzystując wiedzę zawodową podjęli skuteczną akcję przedmedyczną wobec kobiety, która została ugodzona przez sprawcę nożem. Policjanci zatamowali krwotok. Sprawca przestępstwa został zatrzymany.

 • st. post. Dariusz BENDA oraz Arkadiusz ZIOMEK - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 18 lutego, dzięki rozwadze i szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą nieletniej, która stojąc na parapecie okna zamierzała skoczyć. Policjanci blokując okno z zewnątrz zapobiegli tragedii.

 • asp. sztab. Paweł BEDNAREK - policjant Komendy Powiatowej Policji
  w Jarocinie - w dniu 27 lutego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży oraz gróźb pozbawienia życia wobec kuratora społecznego.

 • asp. sztab. Zbigniew KOŁODZIEJCZAK, mł. asp. Paweł TYRAŃSKI, sierż. sztab. Arkadiusz MIREK oraz st. sierż. Szymon PIASECKI – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 23 lutego dzięki współpracy i operatywności odnaleźli samobójcę, który był powieszony na gałęzi drzewa nad kanałem wodny w kompleksie leśnym. Policjanci odcięli desperata oraz podjęli skuteczną akcję reanimacyjną.

 • asp. Przemysław PŁÓCINNICZAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie – w dniu 15 lutego dzięki operatywności i ustalił miejsce pobytu kobiety, która potrzebowała pomocy. Wezwani na miejsce policjanci wyważyli drzwi i udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnej kobiecie znajdującej się w stanie skrajnego wyczerpania – wyziębienie organizmu.

 • asp. Mariusz RADOJEWSKI oraz st. sierż. Paweł KMITA – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu - w dniu 5 lutego dzięki rozwadze i szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który zamierzał skoczyć z okna budynku Starostwa Powiatowego.

 • st. sierż. Maciej SOKÓŁ – policjant Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 5 lutego w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który zagrażał innym uczestnikom ruchu oraz dokonał obrażeń ciała policjanta podczas zatrzymania.

 • st. post. Bartosz TRZASKAWKA oraz post. Tomasz MACIEJEWSKI - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 27 grudnia 2013 roku współpracując podjęli skuteczne działania, które doprowadziły do odwiedzenia od zamachu na własne życie mężczyzny (zdjęcie z konstrukcji i zdjęcie pętli), który zamierzał skoczyć z metalowej konstrukcji mając założoną pętlę na szyi.

 • st. sierż. Łukasz BANASZAK oraz post. Kamil LUBIŃSKI - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 6 grudnia 2013 roku dzięki szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny wciągając go za ubranie gdy chciał wyskoczyć z okna.

 • sierż. Dawid PRUŚ oraz st. sierż. Norbert KOLSKI - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 2 września 2013 roku w Trzemesznie narażając własne życie obezwładnili mężczyznę, który nożem zaatakował kobietę.

 • asp. Przemysław BEDNARZ – policjant Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 16 grudnia 2013 roku dzięki telefonicznym negocjacjom do czasu przybycia patrolu odwodził desperata od popełnienia samobójstwa.

 • st. post. Karolina KUNKEL oraz st. post. Piotr KIETRYS – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 9 listopada 2013 roku w miejscowości Wysogotowo zapobiegli próbie samobójczej kobiety, która wcześniej padła ofiarą przestępstwa. Sprawca przestępstwa został zatrzymany, kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała.

 • st. sierż. Sławomir NOWACKI oraz sierż. sztab. Hubert JUSKOWIAK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie - w dniu 21 listopada 2013 roku w miejscowości Witaszyce zapobiegli próbie samobójczej kobiety, która położyła się na nasypie kolejowym.

 • mł. asp. Andrzej SZYMCZAK – policjant Komendy Miejskiej Policji w Koninie - w dniu 7 grudnia 2013 roku w Sompolnie narażając swoje zdrowie wyniósł z płonącej kotłowni domu jednorodzinnego 71-letnią kobietę ratując jej życie. Ponadto policjant wspólnie ze strażakami udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • asp. Jakub WOJTKOWIAK oraz sierż. Patryk MYDLAK – policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - w dniu 10 listopada udaremnili próbę samobójczą nietrzeźwego mężczyzny, którego wyciągnęli z nurtu rzeki Warty.

 • st. post. Marcin LISIECKI, sierż. Łukasz URBAŃCZYK - policjanci Komendy Powiatowej Policji Gnieźnie - w dniu 10 sierpnia 2013 roku dzięki szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny wciągając go za ubranie gdy ten chciał wyskoczyć z okna.

 • post. Jakub KOMINIAREK oraz st. sierż. Agata LEWICKA – policjanci Komendy Powiatowej Policji Gnieźnie - w dniu 3 listopada 2013 roku współpracując podjęli skuteczne działania, które doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych mężczyzny, który na pasku powiesił się na poręczy schodów.

 • sierż. sztab. Marek BARTŁOMIEJCZAK oraz st. sierż. Marek MARTYNIAK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 23 października 2013 roku w miejscowości Szczodrzykowo ustalili miejsce pobytu desperata, a następnie udzielili pomocy przedmedycznej zakrwawionemu mężczyźnie, który zamierzał popełnić samobójstwo.

 • st. post. Przemysław TUTUCKI oraz sierż. Paweł KOWALSKI - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 8 sierpnia 2013 roku zapobiegli próbie samobójczej kobiety, która podcięła sobie nadgarstki oraz skórę na szyi. Policjanci byli zmuszeni do siłowego wejścia do mieszkania.Policjanci udzielili desperatce pierwszej skutecznej pomocy przedmedycznej.

 • asp. Sebastian KOWALSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Pile - w dniu 20 września 2013 roku udaremnił próbę samobójczą mężczyzny, któremu zdjął pętlę z szyi i udzielił pierwszej pomocy.

 • sierż. Piotr STRUCZEK oraz st. post. Marta SKRZYPCZAK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu – w dniu 4 września 2013 roku prowadząc skuteczne negocjacje odwiedli mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa z użyciem noża.

 • sierż. Michał SZCZEPANIAK – policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu - w dniu 6 lutego 2013 roku prowadząc skuteczne negocjacje odwiódł mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa poprzez skok z dachu budynku.

 • st. sierż. Jarosław JABŁOŃSKI - policjant Komendy Powiatowej Policji we Wrześni - w dniu 8 lutego 2013 roku w czasie wolnym od służby obezwładnił mężczyznę, który zamierzał wtargnąć do domu sąsiadki.

 • sierż. sztab. Marcin CHMIELARZ, sierż. Tomasz KAPRAL oraz sierż. Aleksandra NÓŻKA - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - w dniu 17 lipca dzięki współpracy i operatywności udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który mając na szyi pętlę z przewodu elektrycznego przywiązaną do bariery chciał skoczyć z mostu. Policjanci odwrócili uwagę desperata odcięli przewód od barierki i obezwładnili go ratując mu życie.

 • kom. Arkadiusz OSOWSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej - w dniu 2 sierpnia podjął skuteczne kilkugodzinne negocjacje z samobójcą, który zamierzał skoczyć z dwupiętrowego budynku w Środzie Wielkopolskiej.

 • asp. sztab. Wojciech WAJGIELT – policjant Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - w dniu 13 marca po raz kolejny uratował życie osoby. Po wyważeniu drzwi od mieszkania w ostatniej chwili wciągnął do mieszkania dziecko stojące w otwartym oknie.

 • st. sierż. Tomasz SKRZYPEK oraz st. sierż. Krzysztof BIESIADA - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - w dniu 31 lipca zapobiegli tragedii dwójki dzieci, które stojąc na stołku niebezpiecznie wychylały się przez balkon. Policjanci wyważyli drzwi sąsiedniego mieszkania, przeszli na balkon gdzie znajdowały się dzieci.

 • st. asp. Ryszard MICHALAK – policjant Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wielokrotnie skutecznie (zapobiegając tragedii) uczestniczył w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych prowadząc rozmowy z osobami chcącymi popełnić samobójstwo.

 • nadkom. Tomasz WILCZYŃSKI – policjant Komendy Powiatowej Policji w Kole - wielokrotnie skutecznie (zapobiegając tragedii) uczestniczył w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych prowadząc rozmowy z osobami chcącymi popełnić samobójstwo.

 • sierż. sztab. Bartosz ANDRZEJCZAK oraz sierż. Rafał RAJEWICZ – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu – w dniu 13 marca dzięki spostrzegawczości zauważyli pożar mieszkania, ewakuowali jego mieszkańców oraz natychmiast powiadomili straż pożarną, która zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru i tragedii ludzkiej.

 • asp. Artur Krzysztof FRĄCKOWIAK oraz asp. sztab. Ryszard Adam WAWROSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - w dniu 1 września dzięki operatywności ustalili miejsce pobytu kobiety chcącej popełnić samobójstwo, która zażyła leki psychotropowe. Policjanci znaleźli kobietę i wezwali pogotowie ratunkowe, dzięki czemu uratowano jej życie.

 • sierż. Jakub KOCHANOWSKI, st. post. Erwin DZIEDZIC oraz post. Mateusz CISZAK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie - w dniu 3 sierpnia w miejscowości Włoszakowice na jeziorze Domanieckim podczas szkwału wyciągnęli z wody 4 osoby, które wypadły z roweru wodnego i miały problem z samodzielnym dopłynięciem do brzegu jeziora.

 • asp. Szymon GOŁOMBEK oraz sierż. Rafał NAWROCIK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu - w dniu 6 września dzięki operatywności oraz szybkiej reakcji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który oblał się benzyną i zamierzał się podpalić umywając zapalniczki. Policjanci obezwładnili desperata i przekazali go lekarzowi pogotowia ratunkowego.

 • kom. Tomasz GARSTECKI – policjant Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wielokrotnie skutecznie (zapobiegając tragedii) uczestniczył w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych prowadząc rozmowy z osobami chcącymi popełnić samobójstwo.

 • sierż. Patryk MYDLAK i st. post. Wojciech SADOWSKI – policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu - w dniu 8 sierpnia 2014 roku w wyniku umiejętnych negocjacji udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który stojąc na opasce betonowej rzeki Warty zamierzał skoczyć do wody.

 • asp. sztab. Marcin RATAJCZAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - w dniu 11 września 2014 roku w czasie wolnym od służby obezwładnił nietrzeźwego mężczyznę, który trzymając w reku fragment szkła groził sprzedawcy zabiciem.

 • st. sierż. Mateusz KOWALCZYK i sierż. Marcin GRONEK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 2 sierpnia udaremnili próbę samobójczą kobiety, która zamierzała skoczyć do Warty z wiaduktu mostu im. Bolesława Chrobrego.

 • sierż. Cyryl BRZEZIECKI oraz sierż. sztab. Kamil Józef MICHALAK – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu w dniu 13 listopada 2013 roku udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który zamierzał skoczyć z dachu budynku.

 • asp. Jan TUREK i st. sierż. Marcin GAPSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 24 listopada 2014 roku zapobiegli próbie samobójczej kobiety przeprowadzając skuteczną akcję reanimacyjną.

 • st. post. Julia MARSZAŁEK oraz sierż. Adrian GRYMUZA - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 5 października narażając własne zdrowie i życie wyprowadzili z zadymionej kamienicy 4 osoby oraz dokonali ewakuacji pozostałych mieszkańców.

 • st. sierż. Paweł MAŁECKI oraz st. post. Krystyna PAKOWSKA - policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 14 września udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który wisiał na gałęzi drzewa w kompleksie leśnym w miejscowości Łaski.

 • st. post. Mateusz NOWICKI, mł. asp. Norbert ANDRZEJCZAK oraz st. post. Grzegorz KUBIACZYK - policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu - w dniu 6 kwietnia podjęli skuteczne akcję tamowania krwotoku mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo.

 • asp. Wojciech ROSSOCHACKI i sierż. sztab. Dominik SADOWSKI – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 19 sierpnia 2014 roku wyprowadzili z zadymionego mieszkania 3 osoby oraz ugasili gaśnicą z radiowozu pożar.

 • kom. Szymon KASPRZYK – policjant Komendy Wojewódzkiej Policji
  w Poznaniu - w dniu 30 lipca w Poznaniu w czasie wolnym od służby po pościgu zatrzymał sprawce kradzieży z włamaniem do pojazdu odzyskując skradzione mienie w raz z dokumentami.
tytul_szukaj
tytul_zegar
08:00:07
tytul_kalendarz
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - Fundacja związkowa NSZZ Policjantów "Niebieska Dłoń" apeluje o zbiórkę środków na pomoc Naszemu Koledze Adrianowi Kopydłowskiemu, Policjantowi OPP w Poznaniu, Członkowi NSZZ Policjantów. WIĘCEJ W AKTUALNOŚCIACH!