tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 165 458
Ostat tydzień 1471 3627
Ostat. dwa tyg. 2887 6782
Ostat. miesiąc 6156 14664
Ostatni rok 93909 236907
Razem 1967203 4268152
Uroczysty ZW NSZZ P - 27 listopad

Uroczysty ZW NSZZ P - 27 listopa  2012

Odznaki "Kryształowe Gwiazdy" przyznane

W dniu 2 listopada Kapituła "Kryształowej Gwiazdy" przyznała odznaki wielkopolskim policjantom. Uroczystość odbędzie się w dniu 27 listopada br.

POBIERZ PROTOKÓŁ NR 8

 

Ponadto podczas uroczystości asp. sztab. Dobromił Maria JAKÓB - Kierownik SLP Sztabu Policji KWP w Poznaniu zostanie wyróżniony przez Wiceprzewodniczącego ZG NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary Honorową Odznaką NSZZ Policjantów.

Gospodarzem uroczystości jest nadinsp. Krzysztof JAROSZ, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji oraz podinsp. Andrzej SZARY, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów.

OPIS CZYNÓW

"Odznaka Kryształowa Gwiazda" - EDYCJA 2012

Ewa Ochocka/Andrzej Szary

IMG 6206Kolejnych kilkudziesięciu wielkopolskich policjantów otrzymało "Kryształowe Gwiazdy". Są to honorowe wyróżnienia za uratowanie ludzkiego życia. Nagrody ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.POBIERZ FILM:

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/707693,policja-krysztalowe-gwiazdy-zostaly-wreczone-film,id,t.html#czytaj_dalej


53 wielkopolskich policjantów otrzymało dziś Kryształowe Gwiazdy, prestiżowe wyróżnienia za uratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Kryształowe Gwiazdy wręczyli Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz podinsp. Andrzej Szary Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego. Wyróżnienia są wręczane corocznie od 2005 roku.Na galę przybyli liczni goście m.in. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romuald Głowacki i insp. Jarosław Rzymkowski, Pan Paweł Kurosz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Spraw Obywatelskich Poznańskiego Starostwa Powiatowego, Pan Michał Lemański, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, st. bryg. Grzegorz Stankiewicz, Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Pan Brygadier Witold Rewers Komendant, Miejski Poznańskiej Państwowej Straży Pożarnej, Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, Ksiądz Prałat Stefan Komorowski, Kapelan KWP, Józef Bancewicz i Jerzy Ziółkowski, przedstawiciele Związku Sybiraków, Andrzej Borowski, Prezes Oddziału Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r" w Poznaniu oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, urzędów, instytucji i organizacji.

Wśród laureatów znaleźli się:

Mł. asp. Robert RĘGAŁEK i sierż. Marek FRĄCKOWIAK - policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 18 lutego 2012 roku udaremnili próbę samobójczą mężczyźnie, który znajdował się na tafli lodowej rzeki Warty.

Sierż. sztab. Maciej Tadeusz, st. asp. Tomasz GŁUCHOWSKI, sierż. Tomasz LEŚNIEWSKI, podkom. Dariusz BIAŁKOWSKI – policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 26 stycznia 2012 roku w Poznaniu współpracując wyciągnęli chłopca, który znajdował się pod taflą wody. Reanimacja okazała się skuteczna i chłopcu przywrócono funkcje życiowe.

St. sierż. Przemysław WOJCIECHOWSKI – policjant KPP w Kole w dniu 30 sierpnia 2012 roku przebywając na urlopie dzięki błyskawicznej decyzji uratował życie 4 – miesięcznego dziecka. Policjant widząc krztuszące się dziecko podjął skuteczną akcję reanimacyjną przywracając tym samym dziecku normalny oddech.

Sierż. sztab. Maciej SUCHOLAS i st. sierż. Sebastian CHYTRY - policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dniu 28 października 2011 roku w Poznaniu w nocy dzięki własnej spostrzegawczości ujawnili mieszkanie z którego było czuć woń spalenizny oraz wydobywał się dym. Po sprawdzeniu mieszkania policjanci ugasili pożar kuchenki oraz zastali śpiącego 35 – letniego mężczyznę, któremu zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo. Mężczyzna został wyprowadzony nie doznając obrażeń, a mieszkanie przewietrzone.

Asp. Marzena PRZYBYLSKA – PACYK – Komendant Komisariatu Targowego Policji w Poznaniu w dniu 6 grudnia 2011 roku podejmując negocjacje udaremniła 20 - letniemu mężczyźnie próbę samobójczą, który zamierzał skoczyć z wieży targowej.

St. sierż. Damian GORZELNIAK i st.sierż. Mateusz ROSOLSKI – policjanci KPP w Wolsztynie w dniu 29 grudnia 2011 roku w miejscowości Kębłowo dzięki szybkiej interwencji udaremnili próbę samobójczą nastolatka, który chciał się powiesić. Policjanci udrożnili mu drogi oddechowe monitorując funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

St. post. Karol TOMASZEWSK i st. sierż. Damian GORZELNIAK - policjanci KPP w Wolsztynie w dniu 28 lutego 2012 roku w miejscowości Grójec Wielki podczas penetracji terenu w nocy odnaleźli zaginionego 76 – letniego mężczyznę, który został uwięziony w przerębli lodowej. Mężczyzną przy wykorzystaniu linki został wyciągnięty z przerębli i przekazany lekarzowi.

Sierż. Dawid KRZYMIENIEWSKI i st. sierż. Piotr SKRZYPEK – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dniu 23 stycznia 2012 roku w Poznaniu dzięki spostrzegawczości udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który usiłował przejść przez barierkę na mieście Przemysława i skoczyć. Wykorzystując zaskoczenie i chwyty policyjne obezwładnili mężczyznę wciągnęli go bezpiecznie na most i przekazali lekarzowi.

Sierż. Marcin HĘŚ, st. sierż. Waldemar TYLCZYŃSKI i asp.sztab. Robert CIEŚLIŃSKI – policjanci KPP w Gnieźnie w dniu 15 lutego 2012 roku w Gnieźnie współpracując udaremnili próbę samobójczą mężczyzny. Policjanci zdobyli łom, wyłamali drzwi do mieszkania i zdjęli mężczyznę wiszącego, który tracił przytomność.

St. sierż. Piotr ŚLIWA – Policjant KMP w Lesznie w dniu 28 marca w rejonie przejazdu kolejowego w Lesznie udaremnił próbę samobójczą kobiety, która zamierzała wskoczyć pod pociąg. Policjant ściągnął kobietę z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

St.post. Sławomir OLEJNICZAK i Sierż. Krzysztof JURCZYŃSKI i st. asp. Robert CIEŚLIŃSKI – policjanci KPP w Gnieźnie w dniu 8 kwietnia 2012 roku w Gnieźnie dzięki współpracy uratowali życie 5 – letniego nieprzytomnego dziecka. Dyżurny jednostki telefonicznie uspakajał i instruował matkę do czasu przyjazdu załogi RW. Policjanci po przybyciu na miejsce udrożnili drogi oddechowe chłopca przewracając mu tym samym funkcje życiowe.

St. sierż. Waldemar NATHER i st. sierż. Krzysztof KAŹMIERSKI – policjanci KPP we Wrześni w dniu 3 kwietnia 2012 roku podczas wypadku kolejowego podjęli akcję ratowania życia 32 - letniej kobiety, która leżała nieprzytomna na torowisku i wykrwawiała się. Policjanci założyli jej opaski uciskowe na kończyny i powstrzymali krwawienie do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki udzielonej pomocy życie kobiety zostało uratowane.

Sierż. sztab. Daniel HALIK i sierż. Piotr SPIRRA – policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w dniu 29 kwietnia 2012 roku dzięki błyskawicznej akcji wyciągnęli z wody jeziora Kierskiego osoby, które wypadły z przewróconej łodzi. Osoby znajdowały się w początkowym etapie hipotermii i tylko szybka pomoc uratowała im życie.

Sierż. Dawid WOJTKOWSKI i st. sierż. Michał DOBROWOLSKI – policjanci KPP w Śremie w dniu 29 kwietnia 2012 roku udaremnili próbę samobójczą kobiety, która wskoczyła do stawu i zniknęła pod taflą wody. Sierż. Dawid Wojtkowski wskoczył do wody i wspólnie z Kolega wyciągnął kobietę na brzeg gdzie udzielili jej pierwszej pomocy, przywracając funkcje życiowe.Kom. Gabriel HIBNER – Dyżurny KPP w Słupcy – w dniu 14 lutego 2012 roku prowadząc umiejętną rozmowę telefoniczną z młodym mężczyzna odwiódł go od zamiaru popełnienia samobójstwa, który chciał skoczyć z mostu do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia radiowozu

St. post. Leszek KASPRZAK i st. post. Mariusz SWORACKI – policjanci OPP w Poznaniu w dniu 29 marca 2012 roku w Poznaniu prowadząc umiejętne negocjacje z mężczyzną udaremnili próbę samobójczą. W wyniku perswazji mężczyzna zszedł z dachu budynku z którego zamierzał skoczyć.

St.sierż. Rafał BANACHOWICZ i asp. w st. spocz. Sławomir KOZAK – policjanci KPP w Szamotułach w dniu 10 czerwca 2012 roku w miejscowości Kąsinowo udaremnili próbę samobójczą mężczyzny. Policjanci skutecznie przywrócili mu funkcje życiowe.

Mł. Asp. Krzysztof Jan SOBCZAK – policjant KPP w Kościanie w dniu 22 maja 2012 roku narażając własne życie i zdrowie w Kościanie wyważył drzwi do mieszkania gdzie powstał pożar skąd przy pomocy osoby postronnej wyciągnął 61 – letniego mężczyznę, któremu uratował życie.

Podkom. Konrad JURDECZKA – Dyżurny KPP w Rawiczu w dniu 21 czerwca prowadząc telefoniczne negocjacje, wykorzystując doświadczenie i profesjonalizm odwiódł od zamiaru popełnienia samobójstwa przez mężczyznę.

Sierż. Łukasz URBAŃCZYK i st.post. Krzysztof Budkowski – policjanci KPP w Gnieźnie w dniu 6 lutego 2012 roku w miejscowości Lulkowo uratowali nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci przeprowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową i przywrócili mu funkcje życiowe.

St. sierż. Przemysław ZIELIŃSKI, mł. asp. Artur KOWALSKI i sierż. sztab. Andrzej SZYMCZAK – policjanci KMP w Koninie w dniu 8 kwietnia 2012 roku w miejscowości Sompolno dzięki operatywności i współpracy odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast przeprowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową i przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe.

St. sierż. Krzysztof ŻYLIŃSKI i st. sierż. Dawid ROWIŃSKI – policjanci KPP w Czarnkowie w dniu 29 maja 2012 roku w miejscowości Wieleń dzięki operatywności i spostrzegawczości ustalili miejsce pobytu potencjalnego samobójcy dzięki czemu zapobiegli popełnieniu samobójstwa przez mężczyznę, który stojąc na drabinie w pomieszczeniu gospodarczym usiłował powiesić się. Błyskawiczna akcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

St. sierż. Bartosz HAMMERLING i st. post. Karol MATUSZAK – policjanci KPP w Czarnkowie w dniu 11 sierpnia 2012 roku w Czarnkowie dzięki szybkiej interwencji uniemożliwi próbę samobójczą mężczyźnie, który stojąc na poręczy mostu zamierzał skoczyć do wody. Wykorzystując nieuwagę oraz spryt funkcjonariusze ściągnęli 21 – latka z poręczy mostu ratując mu życie.

Post. Adrian RÓŻYCKI i post. Jakub KOSMOWSKI – policjanci KPP w Gnieźnie w dniu 17 września w Gnieźnie zapobiegli próbie samobójczej. Policjanci wyważyli drzwi w łazience, podjęli akcję resuscytacyjną przywracając mężczyźnie funkcje życiowe.

Asp. Tomasz BOGUCKI, mł. asp. Łukasz KRAWCZYK i st. sierż. Maciej MAŁASZEWSKI – policjanci KMP w Poznaniu w dniu 8 września 2012 roku w miejscowości Palędzie uniemożliwili kobiecie popełnienie samobójstwa ściągając ją z torów kolejowych tuż przed przejazdem pociągu.

Asp. sztab. Grzegorz Paweł RODZIEWICZ i asp. sztab. Sławomir Ludwik WACHACZYK - załoga śmigłowca Sztabu Policji KWP w Poznaniu w dniu 20 czerwca 2012 roku wykorzystując doświadczenie zawodowe i spostrzegawczość po dwóch dniach poszukiwań w miejscowości Wilczyn dostrzegli zaginioną kobietę, która była odwodniona, wychłodzona i nie można było z nią nawiązać kontaktu. Działanie załogi uratowało życie kobiecie.

St. sierż. Tomasz KIEŁBOWICZ – policjant Komisariatu Kolejowego Policji Poznań – Główny w dniu 16 marca 2011 roku na terenie dworca przy pomocy dostępnych urządzeń gaśniczych podjął czynności gaśnicze w jednym ze sklepów, co zapobiegło rozprzestrzenieniu się pożaru na większy teren oraz zlikwidowało zagrożenie dla innych pasażerów. Funkcjonariusz uległ zatruciu toksycznymi substancjami i została udzielona mu pomoc medyczna.

St. post. Daniel GĄSIOROWSKI i st. sierż. Arkadiusz MACUDZIŃSKI oraz– policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w dniu 25 kwietnia 2011 roku podjęli skuteczną akcję resuscytacyjną wobec leżącego na ulicy mężczyzny.

Asp. Adam Mieczysław RATAJSZCZAK i asp. Artur KRYSA - policjanci KPP w Pile w dniu 24 września 2012 roku w Pile współpracując udaremnili próbę samobójczą mężczyzny. Prowadząc rozmowę telefoniczną do czasu przyjazdu radiowozu odwiedli mężczyznę od popełnienia samobójstwa.

Asp. sztab. Dobromił Maria JAKÓB – Kierownik SLP Sztabu Policji KWP w Poznaniu w dniu 1 listopada 2011 roku dzięki wiedzy zawodowej oraz spostrzegawczości podczas rozruchu śmigłowca ujawnił bardzo poważną usterkę, śmigłowca c
zym zapobiegł tragedii.

http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/media/aktualnosci/2012/LISTOPAD/gwiazdy/IMG_6322.JPG

Uroczystość, która miała charakter państwowy z udziałem Sztandaru KWP i ZW NSZZ Policjantów prowadzili st. asp. Błażej Dulat, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P oraz podinsp. Jarosław Szemerluk.

Za sprawy organizacyjne ze strony Zarządu odpowiadali Wiceprzewodniczący: asp. sztab. Lucjan Dutkiewicz i st. asp. Dariusz Żak.


http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/media/aktualnosci/2012/LISTOPAD/gwiazdy/IMG_6446.JPG

Podczas uroczystości asp. sztab. Dobromił Maria JAKÓB - Kierownik SLP Sztabu Policji KWP w Poznaniu zostaŁ wyróżniony przez Wiceprzewodniczącego ZG NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary Honorową Odznaką NSZZ Policjantów.


http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/media/aktualnosci/2012/LISTOPAD/gwiazdy/IMG_6424.JPG

http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/media/aktualnosci/2012/LISTOPAD/gwiazdy/IMG_6438.JPG
W części artystycznej wystąpiła Pani Ewa Nawrottytul_szukaj
tytul_zegar
18:34:46
tytul_zwiazek
mapka
wybierz miasto Chodzież Czarnków Gniezno Gostyń Grodzisk Wlkp. Jarocin Kalisz Kępno Koło Konin Kościan Krotoszyn Leszno Międzychód Nowy Tomyśl Oborniki Ostrów Wlkp. Ostrzeszów Piła Pleszew Poznań Rawicz Słupca Szamotuły Śrem Środa Wlkp. Turek Wągrowiec Wolsztyn Września Złotów ZT CBŚ Poznań ZT Emeryci KPP Szamotuły ZT Emeryci KMP Konin ZT Emeryci KMP Leszno ZT Emeryci KMP Poznań ZT Emeryci KPP Kościan ZT KP Poznań - Grunwald ZT KP Poznań - Jeżyce ZT KP Poznań - Północ ZT KP Poznań - Wilda ZT KP Wronki ZT KWP w Poznaniu ZT NSZZ P KP Poznań Stare - Miasto ZT NSZZ Policjantów KP Poznań Nowe - Miasto. ZT OPP KWP Poznań ZT SPAP KWP ZT WYdz. Konw. KWP
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Czy nowy Przewodniczący ZG NSZZ P to dobry wybór?
Nie
Tak
Nie znam go
Brak mu wiedzy i doświadczenia
Inni będą rządzić za jego plecami
dzielnik


tytul_szukaj
tytul_zegar
08:00:07
tytul_kalendarz
Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - Fundacja związkowa NSZZ Policjantów "Niebieska Dłoń" apeluje o zbiórkę środków na pomoc Naszemu Koledze Adrianowi Kopydłowskiemu, Policjantowi OPP w Poznaniu, Członkowi NSZZ Policjantów. WIĘCEJ W AKTUALNOŚCIACH!