tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 98 256
Ostat tydzień 1404 3425
Ostat. dwa tyg. 2820 6580
Ostat. miesiąc 6089 14462
Ostatni rok 93842 236705
Razem 1967136 4267950
Uroczyste posiedzenie Prezydium ZW NSZZ P - 27 listopad 2017

KWP/NSZZ P– "Kryształowe Gwiazdy" zostały wręczone

27.11.2017

„Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały dziś wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka. 

W tym roku "Kryształową Gwiazdą" wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele ZT NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujący z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Tegoroczni laureaci to:

„KRYSZTAŁOWA GWIAZDA  ZE WSTĘGĄ”

mł. asp. Marcin CHMIELARZ – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - 9 lutego 2017 roku, zareagował na widok mężczyzny siedzącego na parapecie okna, z nogami zwieszonymi na zewnątrz. Funkcjonariusz wiedział, że mężczyzna ten leczył się psychiatrycznie oraz miał za sobą nieudaną próbę samobójczą. Po wejściu do mieszkania, zastał członków rodziny, którzy wskazali pomieszczenie, w którym znajdował się mężczyzna. Szybko i zdecydowanie wciągnął mężczyznę do wnętrza mieszkania i uratował mu życie.

mł. asp. Marcin KLASZCZYŃSKI, mł. asp. Adam GREMBOWSKI, sierż. sztab. Jakub KERBER i st. sierż. Leszek WYGANOWSKI – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w nocy z 13/14 stycznia 2017 roku podjęli interwencję na os. Jana III Sobieskiego, gdzie w jednym z mieszkań zastali mężczyznę który przykładał sobie nóż do szyi. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest uzależniony od narkotyków i zażył środki psychotropowe, które popił alkoholem. Mężczyzna ten wielokrotnie powtarzał, że się zabije. Policjanci cały czas prowadzili z mężczyzną rozmowę i negocjacje, aby odwieźć go od popełnienia samobójstwa. Godzinne negocjacje funkcjonariuszy powiodły się i mężczyzna odłożył nóż, następnie został przekazany karetce pogotowia.

st. sierż. Karolina KUNKEL i st. sierż. Mateusz MAĆKOWIAK – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym -  w dniu 28 lutego 2017 roku interweniowali w Dąbrówce w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo. Z uwagi, że nikt nie otwierał drzwi funkcjonariusze przeskoczyli przez ogrodzenie i przez okno tarasowe zobaczyli leżącego we krwi mężczyznę. Policjanci bez chwili zawahania wypchnęli okno i weszli do mieszkania. Mężczyzna posiadał na lewym przedramieniu dużą ranę, którą bardzo szybko funkcjonariusze opatrzyli. Osobie udzielono pomocy przedmedycznej oraz wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna utracił bardzo dużo krwi i tylko dzięki reakcji policjantów udało się uratować jego życie.

sierż. szt. Piotr SOŁOHUB i st. post. Andrzej BRUD – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole - 27 luty 2017 roku, funkcjonariusze udali się na interwencje domową na ul. Żeromskiego w Kole. Na miejscu zauważyli wydobywające się z jednego mieszkania kłęby dymu. Słysząc kaszel przebywających w środku osób podjęli decyzję o wejściu przez okno. Z zadymionego mieszkania policjanci wyprowadzili mężczyznę, następnie upewnili się czy w mieszkaniu nikt więcej nie przebywa. Przybyli na miejsce strażacy zlikwidowali źródło zadymienia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów, udało się uratować życie mężczyzny.

podkom. Krzysztofa LEWANDOWSKA, sierż. sztab. Włodzimierz STARYNOWICZ i sierż. sztab. Wojciech KOWALEWSKI – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz mł. asp. Justyna PRZYBYŁ – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 8 kwietnia 2017 roku, w/w policjantki pełniące dyżury negocjatorów policyjnych w swoich jednostkach, zostały skierowane przez dyżurnego Policji w Pile, na ulicę Wojska Polskiego, gdzie na 9 piętrze z budynku wystają nogi mężczyzny. Na miejsce został również wysłany w/wym. patrol policjantów. Negocjatorzy natychmiast przystąpili do negocjacji z mężczyzną, który w pewnym momencie nawet wisiał trzymając się rękoma za parapet. Mężczyzna rozmawiał tylko z negocjatorkami, a funkcjonariuszom nie kazał nawet podchodzić. W pewnym momencie policjantki wykorzystały moment nieuwagi niedoszłego samobójcy i wciągnęły go przy pomocy policjantów na teren klatki schodowej. Szybka i zdecydowana interwencja mundurowych uratowała mu życie.

asp. sztab. Michał WOJTKOWIAK – dowódca plutonu w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu – 23 stycznia 2017 roku, funkcjonariusz podjął interwencję z polecenia Dyżurnego KMP w Poznaniu na ul. Łaskarza, gdzie kobieta chce popełnić samobójstwo – wyskoczyć z okna budynku. Policjant po przybyciu na miejsce, bez zbędnego namysłu i przy pomocy innych policjantów z OPP będących z nim na miejscu, wszedł niepostrzeżenie do budynku. Następnie wykorzystując nieuwagę zdesperowanej kobiety podbiegł do niej od tyłu, chwycił ją za pas i wciągnął z parapetu na klatkę schodową. Swoim zdeterminowanym działaniem i odwagą nie dopuścił do tragedii.

sierż. sztab. Grzegorz KOKOCIŃSKI i mł. asp. Krzysztof SZCZESIAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole - 15 marca 2017 roku, funkcjonariusze udaremnili próbę samobójczą 16-letniej dziewczynki. Policjanci zauważyli jak nastolatka wbiega na torowisko przed zbliżającym się pociągiem i zmierzała w jego kierunku. Mundurowi pobiegli za nią i w ostatnim momencie siłą ściągnęli ją z torów kolejowych. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, nie doszło do tragedii.

st. sierż. Sebastian WALENDOWSKI, sierż. Mateusz KORDYLAS i st. asp. Mariusz MATELSKI – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - 24 kwietnia 2017 roku, funkcjonariusze przyjechali na interwencję domową, w trakcie której ujawnili, że mężczyzna stoi na dachu i krzyczy, że skoczy. Policjanci bez zbędnej zwłoki, zaczęli rozmawiać z tym mężczyzną oraz powiadomili inne służby. Rozmowy mundurowych z tym obywatelem dały rezultaty, i po kilkudziesięciu minutach udało się przekonać go do zejścia z dachu. Gdy 39-latek wszedł na parapet, policjanci złapali go za ubrania i wciągnęli do pokoju. Opanowanie funkcjonariuszy przyczyniło się do uratowania życia ludzkiego.

mł. asp. Daniel KUJAWSKI, sierż. sztab. Paweł MAŁECKI, asp. sztab. Wojciech ROSSOCHACKI, st. sierż. Tomasz SIKORA – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - 7 lipca 2017 roku, policjanci zostali wysłani do próby samobójczej w Hucie Szklanej w Czarnkowie. Na miejscu policjanci zastali karetkę pogotowia oraz mężczyznę, który trzymał nóż przy gardle. Po dwóch godzinach rozmowy z desperatem, policjanci wykorzystali moment nieuwagi tego mężczyzny, podbiegli do niego, odebrali mu nóż oraz obezwładnili. Zdecydowana interwencja policjantów zapobiegła tragedii.

sierż. sztab. Patryk FORNAL i mł. asp. Robert PASZCZYŃSKI – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - 21 lutego 2017 roku, w centrum Kalisza, funkcjonariuszy zatrzymał jeden z przechodniów i poinformował o leżącej na ziemi starszej kobiecie. Po podjęciu interwencji funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności reanimacji krążeniowo-oddechowej 77-letniej mieszkanki Kalisza. Po przywróceniu czynności życiowych kobieta została przekazana ratownikom medycznym.

st. sierż. Michał KAŁUŻNY i st. sierż. Grzegorz RYBAK – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - 8 lipca 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję w stosunku do osoby, który chce popełnić samobójstwo. Na miejscu, w centrum Kalisza, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który w ręku trzymał nóż a na szyi miał założoną pętlę. Mundurowi podjęli spokojną rozmowę z desperatem, w trakcie tej rozmowy osoba się uspokoiła, a kiedy nadarzyła się okazja – błyskawicznie obezwładnili niedoszłego samobójcę i tym samym uratowali mu  życie.

st. sierż. Damian MELLER, sierż. sztab. Piotr PRZYBYLSKI i st. sierż. Robert NAWROT – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie - 25 czerwca 2017 roku, funkcjonariusze udali się na interwencję do jednego z mieszkań w Pleszewie. Dojeżdżając na miejsce interwencji zauważyli jak mężczyzna siedzi na parapecie okiennym z nogami na zewnątrz. Desperat siedział na trzecim piętrze i trzymał w ręce nóż, którym wykonywał ruchy w kierunku twarzy i szyi. Funkcjonariusze weszli do mieszkania i podjęli próbę negocjacji. W pewnym momencie mężczyzna wykonał ruch, który wskazywał, że wyskoczy. Mundurowi widząc to, podbiegli do niego i w ostatnim momencie chwycili mężczyznę, po czym wciągnęli do wnętrza mieszkania. Desperata przekazano ratownikom medycznym.

asp. sztab. Adam OWCZARZAK – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie -  12 września 2016 roku, w/wym. funkcjonariusz w trakcie wykonywania nocnych skoków spadochronowych usłyszał wołanie o pomoc. Osobą potrzebującą pomocy okazał się już nieprzytomny pracownik ochrony, który doznał zawału serca. Przy pomocy obecnego na miejscu urządzenia AED doprowadził do powrotu czynności życiowych ratowanego. Następnie karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Wykorzystując doskonałe wyszkolenie oraz determinację doprowadził do uratowania życia mężczyzny.

asp. sztab. Adam OWCZARZAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - 2 czerwca 2017 roku, policjant, zauważył nieprzytomnego mężczyznę leżącego na trawie wzdłuż linii brzegowej jeziora Winiary. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do czynności ratunkowych, następnie przekazał osobę przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Dzięki właściwej reakcji i postawie policjanta udało się uratować ludzkie życie.

asp. Sebastian BIROS – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie - w dniu 23 lipca  2017 roku, funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, zauważył jak w jednym z domów na ul. Sienkiewicza w Krzyżu Wlkp., przez okno wydobywają się kłęby czarnego dymu. Policjant natychmiast pobiegł powiadomić lokatorów. Wewnątrz domu panowało duże zadymienie, a wszyscy domownicy spali. Po obudzeniu wszystkich osób polecił im pozostać w pokojach, a gdy ustalił źródło pożaru - niesprawna lodówka - ugasił je. Funkcjonariusz pozostał na miejscu do czasu całkowitego wyeliminowania zagrożenia. Dzięki prawidłowej reakcji policjanta udało się zapobiec tragedii.

asp. sztab. Ryszard BŁASZCZAK, asp. sztab. Arkadiusz ŻABIEREK i sierż. sztab. Leszek KASPRZYK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy - 27 marca 2017 roku, policjanci zauważyli jak w jednym z bloków na IV piętrze, przy ulicy Pułaskiego w Słupcy, wydobywają się kłęby dymu oraz ogień. Funkcjonariusze powiadomili Dyżurnego KPP w Słupcy o tym zdarzeniu oraz podjęli czynności ratunkowe. Z budynku ewakuowali mieszkańców. Z mieszkania, z którego wydobywał się pożar, z uwagi na wysoką temperaturę oraz zadymienie, nie udało się dostać do wnętrza. Słownie przekazali osobie, która była w środku, żeby udała się na balkon. Strażakom tę osobę udało się ściągnąć na dół przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Następnie policjanci z innego mieszkania wyprowadzili kolejne dwie osoby, które były podtrute czadem i słaniały się na nogach. Funkcjonariusze narażając własne życie przyczynili się do uratowania życia innych ludzi.

asp. sztab. Dariusz NOWICKI, st. sierż. Daniel ŁAGUTOCZKIN i st. sierż. Daniel MARSZAŁKOWSKI – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy - 20 sierpnia 2017 roku, funkcjonariusze udali się na interwencję do miejsca zamieszkania osoby, która chce popełnić samobójstwo. Na miejscu nikt nie otwierał drzwi, a po wybraniu numeru telefonu zgłaszającego policjanci usłyszeli dzwoniący w środku telefon. Osoba przebywająca wewnątrz nie otworzyła drzwi, a policjanci podejrzewając realne zagrożenie dla życia i zdrowia, podjęli decyzję o wybiciu szyby w oknie domu. Po wejściu do środka na schodach zastali mężczyznę, który krzyczał w ich kierunku, że idzie się powiesić na strych. Policjanci obezwładnili mężczyznę i przekazali przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

asp. Mirosław KACZMAREK i asp. sztab. Marcin MENES – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie - 5 sierpnia 2017 roku, policjanci zauważyli przy skrzyżowaniu ulic w centrum Leszna, jak mężczyzna wisi z pętlą na szyi na gałęzi drzewa. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do desperata, unieśli ciało mężczyzny do góry, podnieśli pętlę, a następnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdecydowana i szybka reakcja mundurowych pozwoliła na uratowanie życia ludzkiego.

st. sierż. Maciej GLINKOWSKI i st. sierż. Łukasz GÓRA – referenci Komendy Powiatowej Policji w Śremie - 21 maja 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencje domową, gdzie kobieta chce wyskoczyć z balkonu. Na miejscu mundurowi, przechodząc przez sąsiedni balkon, udaremnili kobiecie samobójstwo.

„KRYSZTAŁOWA GWIAZDA ” – EDYCJA  2017

st. asp. Krzysztof SZAMBORSKI – policjant z Komendy Powiatowej Policji  w Jarocinie - 5 października 2016 roku w Jarocinie wskoczył w pełnym umundurowaniu do stawu i przyciągnął do brzegu topielca. Następnie wyciągnął mężczyznę z wody i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, tym samym ratując mu życie.

sierż. sztab. Tomasz LATAŃSKI i st. sierż. Tomasz WYŻNIKIEWICZ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - 30 września 2016 roku na ternie miasta Kępno, w/w funkcjonariusze bez chwili zawahania udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, u którego zatrzymały się funkcje życiowe. Gdyby nie natychmiastowa akcja reanimacyjna w postaci masażu serca i sztucznego oddychania, mężczyzna nie miałby szans na przeżycie.

st. sierż. Leszek WOJTKOWIAK – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie - 15 listopada 2016 roku, będąc na urlopie nad jeziorem w miejscowości Witosław, wyciągnął z wody tonącego mężczyznę. Natychmiastowe działania policjanta zapobiegły tragedii.

asp. sztab. Paweł Stanisław WALENCIAK i sierż. sztab. Paulina PRZYBYŁ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu - 17 grudnia 2016 roku udali się na interwencję domową do miejscowości, gdzie mężczyzna  w wyniku nieszczęśliwego wypadku miał wbity nóż w szyję. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do podjęcia czynności ratowniczych starając się zatamować krwawienie. Po ustabilizowaniu czynności życiowych mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia.

kom. Agnieszka BORNIKOWSKA – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chodzież - 4 stycznia 2017 roku pełniła służbę na stanowisku kierowania KPP w Chodzieży. W sposób profesjonalny, przez telefon, udzieliła pomocy matce - nieprzytomnego 8-letniego dziecka. Poszkodowane dziecko miało silny atak padaczkowy i dzięki prawidłowej reakcji policjantki udało się zapobiec tragedii.

asp. sztab. Marek MADAJ – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu - 3 lutego 2017 roku, funkcjonariusz przejeżdżając przez Nowy Tomyśl zauważył kłęby dymu wydobywające się z wnętrza jednej z kamienic. Pomimo gęstego i dławiącego dymu policjant wszedł do środka. Wewnątrz podwórza leżał mężczyzna, który miał przygniecioną nogę wózkiem widłowym. Silnik tego pojazdy był włączony, a olej wylewał się na silnik powodując silne zadymienie, co w konsekwencji groziło zapaleniem. Policjant pomógł wyciągnąć mężczyznę. Następnie na miejsce dotarła karetka pogotowia, której przekazano poszkodowanego.  

mł. asp.  Marcin KLASZCZYŃSKI, mł. asp. Adam GREMBOWSKI, sierż. sztab. Jakub KERBER i st. sierż. Leszek WYGANOWSKI – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu -  w nocy z 13/14 stycznia 2017 roku, policjanci ze stanu Komisariatu Policji Poznań-Północ, podjęli interwencję na os. Jana III Sobieskiego, gdzie w jednym z mieszkań zastali mężczyznę który przykładał sobie nóż do szyi. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest uzależniony od narkotyków i zażył środki psychotropowe, które popił alkoholem. Mężczyzna ten wielokrotnie powtarzał, że się zabije. Policjanci cały czas prowadzili z mężczyzną rozmowę i negocjacje, aby odwieźć go od popełnienia samobójstwa. Godzinne negocjacje funkcjonariuszy powiodły się i mężczyzna odłożył nóż, następnie został przekazany karetce pogotowia.

st. sierż. Karolina KUNKEL i st. sierż. Mateusz MAĆKOWIAK – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - w dniu 28 lutego 2017 roku interweniowali w Dąbrówce w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo. Z uwagi, że nikt nie otwierał drzwi funkcjonariusze przeskoczyli przez ogrodzenie i przez okno tarasowe zobaczyli leżącego we krwi mężczyznę. Policjanci bez chwili zawahania wypchnęli okno i weszli do mieszkania. Mężczyzna posiadał na lewym przedramieniu dużą ranę, którą bardzo szybko funkcjonariusze opatrzyli. Osobie udzielono pomocy przedmedycznej oraz wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna utracił bardzo dużo krwi i tylko dzięki reakcji policjantów udało się uratować jego życie.

sierż. sztab. Rafał SKRZYPCZAK i st. post. Mateusz CZAJKOWSKI – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - 6 luty 2017 roku, na trasie wojewódzkiej 184, pomiędzy miejscowościami Napachanie a Mrowino, w/wym. funkcjonariusze byli świadkami wypadku drogowego, w którym kierujący pojazdem wpadł w poślizg i dachował. Pojazd stanął w płomieniach, a policjanci gaśnicami ugasili pożar, następnie wyciągnęli pasażerów z auta. Działania mundurowych przyczyniły się do uratowania życia dwóch osób.

sierż. szt. Michał KACZMAREK i sierż. szt. Tomasz KUCAL – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie -  21 lutego 2017 roku, z polecenia Dyżurnego KMP w Koninie, udali się na interwencję, gdzie mężczyzna miał próbować popełnić samobójstwo. Na miejscu funkcjonariusze w trakcie przeczesywanie terenów leśnych zauważyli mężczyznę, który siedział na torowisku. Gdy mężczyzna ten zauważył podbiegających policjantów położył się na torach i chwycił się szyny. Funkcjonariuszom udało się ściągnąć desperata, gdy pociąg był ok. 50 metrów przed desperatem. Policjanci narażając własne życie uratowali mężczyznę.

st. sierż. Piotr WOJCIESZAK i st. post. Andrzej BRUD – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koninie i policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kole -  13 stycznia 2017 roku, z polecenia Dyżurnego KPP w Kole, udali się na interwencje do miejscowości w gminie Koło. Na miejscu interweniujący policjanci zauważyli częściowo palący się budynek mieszkalny. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz budynku znajdują się osoby i nie bacząc na zagrożenie własnego życia, weszli do środka. W wyniku tych działań, z wnętrza budynku, wyprowadzili łącznie 4 osoby.

sierż. szt. Piotr SOŁOHUB i st. post. Andrzej BRUD – referent i policjant Komendy Powiatowej Policji w Kole - 27 lutego 2017 roku, funkcjonariusze udali się na interwencje domową na ul. Żeromskiego w Kole. Na miejscu zauważyli wydobywające się z jednego mieszkania kłęby dymu. Słysząc kaszel przebywających w środku osób podjęli decyzję o wejściu przez okno. Z zadymionego mieszkania policjanci wyprowadzili mężczyznę, następnie upewnili się czy w mieszkaniu nikt więcej nie przebywa. Przybyli na miejsce strażacy zlikwidowali źródło zadymienia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów, udało się uratować życie mężczyzny.

tytul_szukaj
tytul_zegar
04:00:03
tytul_kalendarz
Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - Fundacja związkowa NSZZ Policjantów "Niebieska Dłoń" apeluje o zbiórkę środków na pomoc Naszemu Koledze Adrianowi Kopydłowskiemu, Policjantowi OPP w Poznaniu, Członkowi NSZZ Policjantów. WIĘCEJ W AKTUALNOŚCIACH!