tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 167 409
Ostat tydzień 1376 3840
Ostat. dwa tyg. 2972 7780
Ostat. miesiąc 6497 16548
Ostatni rok 95294 237510
Razem 1960771 4252935
aktualnosci
Narada służbowa oczami Ministra i Komendanta
dzielnik
01.07.2013 | Poniedziałek

Narada służbowa kadry kierowniczej Policji

Zamieszczony Data publikacji: 01.07.2013
W dniach 25 – 26 czerwca 2013 roku w Warszawie odbyła się narada służbowa kadry kierowniczej Policji. Podczas spotkania, w którym uczestniczyło kierownictwo Komendy Głównej Policji, komendanci wojewódzcy i komendanci szkół policyjnych, omawiano najistotniejsze kwestie związane z zarządzaniem, kierowaniem i organizacją polskiej Policji. W drugim dniu obrad w spotkaniu wzięli udział także Minister Spraw Wewnętrznych, Pan Bartłomiej Sienkiewicz, i Podsekretarz Stanu MSW, Pan Marcin Jabłoński.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia szefa polskiej Policji, który wskazał na rekordowe bo aż 89 - procentowe poczucie bezpieczeństwa Polaków (badanie CBOS w dniach 4-10 kwietnia 2013 roku). Następnie Komendant Główny Policji omówił dane statystyczne, dotyczące najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa kategorii przestępstw. Podkreślił, że Policja coraz skuteczniej prowadzi walkę z nietrzeźwymi kierowcami i osobami popełniającymi wykroczenia drogowe. Zdaniem Komendanta wpływ miało na to m. in. zwiększenie liczby patroli ruchu drogowego oraz skrócenie średniego czasu reakcji na zdarzenia w ruchu drogowym.

Omawiając problematykę imprez masowych nadinspektor Marek Działoszyński przypomniał o konieczności kontynuacji konsekwentnych działań w tej materii, zgodnie z zasadą „zero tolerancji dla łamania prawa”, a także utrzymywania współpracy ze środowiskami kibicowskimi na gruncie konstruktywnych uzgodnień i woli porozumienia obydwu stron. Zaznaczył też, że niezbędne jest polepszanie współpracy z sądami i prokuraturą w celu usprawnienia działań Policji związanych z zabezpieczeniem imprez masowych.

Następnie szef polskich policjantów odniósł się do zagadnień związanych z przeciwdziałaniem nieprawidłowościom w szeregach Policji. Podkreślił, że kierownictwoprzywiązuje szczególną wagę do właściwych relacji międzyludzkich w organizacji, aktywnie uczestniczy w przeciwdziałaniu nieprawidłowościom i podejmuje zdecydowane działania w przypadku ich wystąpienia. Jednym z przykładów takiej działalności może być wdrożenie w KGP wewnętrznej procedury antymobbingowej.

Komendant Działoszyński poinformował też o nowym zakresie zadań Biura Spraw Wewnętrznych KGP, które ma się zajmować nie tylko zwalczaniem przestępczości w Policji, ale także zapobieganiem przestępczości na jej szkodę.

W dalszej części spotkania Zastępca Komendanta Głównego Policji ds. logistycznych nadinsp. Wojciech Olbryś omówił realizację policyjnego budżetu, a także najważniejsze przedsięwzięcia logistyczne w zakresie doposażenia w sprzęt, wyposażenie i materiały. Przybliżył też możliwość pozyskania nowych źródeł finansowania Policji w latach 2014-2020 w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Zastępca Komendanta Głównego Policji ds. kryminalnych nadinsp. Mirosław Schossler przedstawił natomiast stan realizacji priorytetów Komendanta Głównego Policji na lata 2013-2015 przez służby kryminalne w pierwszym półroczu 2013 roku.

W trakcie narady głos zabrał Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP mł. insp. Marek Walczak, który zaakcentował szczególną rolę dzielnicowego, jako „policjanta pierwszego kontaktu”. Omówił też problematykę zwalczania przemocy w rodzinie i nowe regulacje dotyczące stosowania broni i środków przymusu bezpośredniego.

Problematykę debat społecznych, będących ważną formą kontaktu Policji ze społeczeństwem, poruszył Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji, nadkom. Paweł Suchanek. Przypomniał on, że jednym z podstawowych założeń, którym w swojej służbie kieruje się polska Policja, jest informowanie ludzi o zadaniach Policji oraz pozyskiwanie informacji na temat oczekiwań społecznych.

Jednym z gości pierwszego dnia narady była Pani Monika Sapieżyńska, Pełnomocnik ds. równego traktowania w służbach mundurowych podległych MSW, która przedstawiła założenia swojej działalności. Zadania Pełnomocnika KGP ds. Ochrony Praw Człowieka w zakresie realizacji zasady równego traktowania w Policji zaprezentował również mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, a sposoby wczesnego wykrywania symptomów nieprawidłowości w relacjach przełożony – podwładny – Naczelnik Wydziału Psychologów mł. insp. Małgorzata Chmielewska.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad głos zabrał insp. Krzysztof Lis, Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP, który zaprezentował realizację priorytetów Komendanta Głównego Policji przez podległe mu Biuro, a także Tomasz Kowalczyk, który przedstawił plan naprawczy Centrum Usług Logistycznych.

W drugim dniu spotkania głos zabrał Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, który przypomniał, że Policja jest umundurowaną formacją, która ma służyć społeczeństwu, a każdy funkcjonariusz powinien dawać rękojmię wykonywanych zadań poprzez dbanie o społeczny wizerunek Policji i podejmowanie działań, które budują wizerunek i szacunek do służby. Zwrócił też uwagę na rolę dialogu społecznego w zakresie określenia kierunków współpracy i technik podjęcia odpowiednich działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W dalszej części wystąpienia Minister Sienkiewicz poruszył problem przeciwdziałania zachowaniom ekstremistycznym, które są silnie zakorzenione w realiach współczesnego społeczeństwa i sposobom zapobiegania eskalacji zjawisk. Zwrócił też uwagę na konieczność utrzymania wypracowanego poziomu zabezpieczenia imprez masowych poprzez kontynuowanie współpracy z wojewodami i stowarzyszeniami kibiców, a także konsekwentne egzekwowanie ustalonych zasad działania. W zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej Minister zaakcentował niezbędność zapobiegania przestępczości rozwijającej się w środowiskach lokalnych, która stanowi początek dla rozwoju przestępczości zorganizowanej na szerszą skalę na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym.

Kończąc swoje wystąpienie Bartłomiej Sienkiewicz przekazał szczególne podziękowania i słowa uznania dla wszystkich policjantów za ich profesjonalizm, który przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w Polsce.

W dalszej części spotkania mł. insp. Kornela Oblińska, Zastępca Dyrektora Gabinetu KGP przedstawiła problematykę komunikacji wewnętrznej w Policji, główne trendy działania pionu komunikacyjnego, a także scharakteryzowała proces standaryzacji działań w tym obszarze m.in. przedstawiła projekt utworzenia Portalu Komunikacji Wewnętrznej w Komendzie Głównej Policji. Ponadto omówiła zasady kultury organizacyjnej Policji oraz procesu budowania tożsamości naszej formacji, ze szczególnym uwzględnieniem ceremoniału policyjnego, a także założenia programowe sztandarowego projektu Komendy Głównej Policji - Profilaktyka a Ty (PAT).

Problem usprawnienia systemu doskonalenia zarządzania zasobami ludzkimi w Policji poruszył Zastępca Dyrektora Gabinetu odpowiedzialny za pion kadrowy - insp. dr Tomasz Szankin m.in. przedstawił propozycje zmian w zakresie wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat i koncepcje dotyczące służby kandydackiej. Dyrektor CLKP mł. insp. dr Waldemar Krawczyk omówił natomiast rolę Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz koncepcję strategii rozwoju policyjnej kryminalistyki zgodnie z priorytetami Komendanta Głównego Policji na lata 2013-2015.

Na zakończenie spotkania nadinsp. Działoszyński przypomniał o konieczności tworzenia dobrej atmosfery w miejscu pracy i służby, a co się z tym wiąże – zapewniania sprawnego przepływu informacji, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek terenowych. Ponadto, zwrócił uwagę na przestrzeganie zasad etyki zawodowej policjanta, a także obowiązek dbania o dobre imię i honor naszej formacji.

Tagi:
Stanowisko ZG - Ekwiwalent za niewykorzystany urlop
dzielnik
08.07.2013 | Poniedziałek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7496
Raport MSW o strażach miejskich i gminnych!
dzielnik
09.07.2013 | Wtorek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7454
Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P na Promocji Strażaków
dzielnik
06.07.2013 | Sobota
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7698
Posłowie żądają informacji o seksaferze i CUL, a ZG NSZZ P milczy.ANKIETA!
dzielnik
06.07.2013 | Sobota
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7980
Porozumienie w sprawie podziału środków na nagrody dla Policjantów
dzielnik
02.07.2013 | Wtorek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 8303
PO rozpoczyna walkę ze związkami zawodowymi!
dzielnik
05.07.2013 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 6790
ŻEGNAMY ASP. IRENEUSZA DĄBROWSKIEGO Z KPP W KROTOSZYNIE
dzielnik
04.07.2013 | Czwartek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 6993
W KMP Konin policjanci też przystąpili do protestu
dzielnik
05.07.2013 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7533
Wiceprzewodniczący ZW NSZZ P uczcił bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956r.
dzielnik
28.06.2013 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 7340
Kol. Marek Lewandowski, Przewodniczący ZT NSZZ P KPP Wągrowiec, wyróżniony w 150-lecie PCK.
dzielnik
05.07.2013 | Piątek
wiecej >> dzilenik_solid Ilość wyświetleń: 6972
tytul_szukaj
tytul_zegar
08:00:05
tytul_kalendarz
Maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - 11 maja 1990 roku, jeden dzień po ogłoszeniu i wejściu w życie uchwalonej w dniu 6 kwietnia 1990 r. ustawy o Policji, Sąd Wojewódzki w Warszawie postanawia wpisać NSZZ P do rejestru związków zawodowych!