tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 185 307
Wczoraj 350 590
Ostat tydzień 2276 4201
Ostat. dwa tyg. 4238 7498
Ostat. miesiąc 8665 15922
Ostatni rok 201818 408645
Razem 1324626 2947850
Zagadka dl policjantów

Zagadka dla policjantów

 niedziela, 30 października 2011 15:58  j.p 0 Komentarze

Ogłaszamy konkurs,  polegający na odgadnięciu, kto jest tym wielkim znawcą i smakoszem cygar i whisky? - opisującym swoje doznania w poniższym tekście.

Ten, kto pierwszy zgłosi do Biura Zarządu Głównego NSZZ Policjantów poprawną odpowiedź może liczyć na nagrodę ... w postaci jednej z opisanych w tekście używek.
ZG NSZZ Policjantów - tel. 22/ 843 84 62, 60 122 85, 60 159 26, 60 142 01, 60 142 02, fax 22/ 60 131 97
e-mail: zgnszzp@onet.pl

Kto jest autorem poniższego tekstu?
*                    *                    *                   *                    *                    *                     *
CYGARA...

"...kiedyś ktoś napisał: "palić jest rzeczą ludzką, palić cygara - boską". Od kilku lat jestem zagorzałym fanem cygar. Jeśli do dobrego cygara dodamy szkocką whisky, czy nawet lampkę dobrego wina lub też filiżankę wybornej kawy, to towarzyszące nam wrażenia zmysłowe będą nieograniczone...
Palenie cygar stało się dla mnie swoistym rytuałem. Zawsze przed zapaleniem staram się dokonać oględzin cygara oceniając jego sprężystość i jakość liścia a także kosztując aromat, jaki oferuje jeszcze przed zapaleniem. Czasem mam wrażenie, być może mylne, że osoby palące cygara tworzą pewnego rodzaju więź przyjacielską doskonale pozwalającą wzajemnie się rozumieć i wspierać, przez co rytuał palenia wśród pokrewnych dusz podwaja swoją świetność. Zauważyłem, że niezależnie od tego gdzie i z kim się pali, cygaro zawsze jest niezawodnym kompanem...
Cygara, które jak dotąd sprawiły mi największą przyjemność to: Cohiba (Behike, Espiendidos, Robustos, Maduro, Siglo I, II, III i IV). Montecristo (Edmundo, Petit Edmundo, Open Eagle, Open master, Open Regata). Hoyo de Monterrey Churchills oraz San Cristobal de la Habana.
W necie można znaleźć wiele wskazówek dot. palenia cygar, pomimo to chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami w tym obszarze, otóż:
- przypalam cygaro najczęściej z użyciem bezzapachowego źródła ognia, czyli od listka drewna cedrowego lub drewnianych zapałek trzymając i obracając je w ustach lekko pochylone w dół w kierunku płomienia do momentu, aż cały czubek chwyci ogień.
- w trakcie palenia nie strząsam popiołu z przypalonego wierzchołka cygara ale daję mu szansę dość solidnie się nadbudować, a jak już uznam, że wystarczy, wówczas pociągam (bez zaciągania się) cygaro, poczym (to słowo w oryginale jest napisane łącznie - ale nie wymagajmy od znawcy cygar, aby był jeszcze znawcą ortografii) lekko dotykam przypalonym wierzchołkiem do popielnicy, czego skutkiem jest zgrabne odpadnięcie nadbudowanego popiołu.
- palę cygaro dość długo, najczęściej do momentu aż już praktycznie nie ma za co trzymać, przez co jest ono coraz mocniejsze i mogę odczuwać coraz bogatsze smakowe właściwości.
- paląc cygaro delikatnie obracam je palcami zgodnie z kierunkiem zwojów liści tytoniu i, o ile są sprzyjające okoliczności, co jakiś czas lekko zanurzam główkę cygara w whisky, uzyskując tym samym w ustach dość specyficzny smak i niezapomniany aromat.
- w związku z faktem, że cygara spalają tlen i emitują gazy staram się regularnie, jednak nie częściej niż raz na dwa tygodnie przewietrzać humidor w celu dostarczenia świeżego powietrza.
Dość fascynujące doznania smakowe cygar można uzyskać poprzez włożenie małej nakrętki wypełnionej dobrą whisky do humidora i przetrzymywanie jej w nim ok. 2 tygodni. Po takim czasie wszystkie cygara w humidorze uzyskają dość charakterystyczny pobudzający zmysły zapach niecodzienny orzeźwiający smak..."
*                      *                    *                   *                    *                     *                      *
Nie wiadomo, co bardziej podziwiać u autora tekstu? Snobizm, czy miałkość umysłu konesera cygar i dobrej whisky. Jest oczywiste, że z pensji przeciętnego funkcjonariusza byłoby trudno kupić dobrej klasy whisky i markowe cygara - to zdecydowanie zawęża krąg poszukiwań.

Oczekujemy na Wasze telefony i komentarze...

tytul_szukaj
tytul_zegar
17:12:29
tytul_kalendarz
Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz nową Minister?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Czas pokaże
dzielnik


ZW NSZZ P – FZZ SM zwróciła się do Prezydenta RP z wnioskiem o wycofanie się z inicjatywy ustawodawczej z uwagi na nieuwzględnienie skutków, jakim może być upolitycznienie służb.WIĘCEJ W AKTUALNOŚCIACH!!!