tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 51 196
Wczoraj 290 744
Ostat tydzień 2584 6583
Ostat. dwa tyg. 5010 11779
Ostat. miesiąc 10472 24436
Ostatni rok 94597 226938
Razem 94597 226938
Czy ekwiwalent za urlop przysługuje w pełnej wysokości?

Czy ekwiwalent za urlop przysługuje w pełnej wysokości?

Funkcjonariusz policji ze względu na kłopoty kadrowe swojej macierzystej jednostki od lat nie wykorzystywał urlopu wypoczynkowego zarówno podstawowego, jak i dodatkowego przysługującego mu ze względu na długi staż służby. Teraz odchodzi na emeryturę. Czy za niewykorzystany urlop, również ten dodatkowy, może liczyć na ekwiwalent pieniężny?

Tak. Zgodnie z art. 114 ustawy o Policji funkcjonariusz zwalniany ze służby otrzymuje m.in. ekwiwalent pieniężny za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe lub dodatkowe. 8 marca 2010 r. w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego stracił moc obowiązująca przepis ograniczający możliwość wypłaty tego ekwiwalentu tylko za ostatnie trzy lata kalendarzowe. Podobnie więc jak w przypadku ekwiwalentu pieniężnego za tzw. godziny nadliczbowe ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, zarówno podstawowy, jak i dodatkowy, powinien być wypłacony za cały okres służby takiego policjanta.

Podstawa prawna Art. 114 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz. U. z 2007 r. nr 43, poz. 277 z późn. zm.), Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 23 lutego 2010 r.
(sygn. akt K 1/08,Dz. U. nr 34, poz. 190).

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

(jp)

tytul_szukaj
tytul_zegar
12:30:02
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Czy weźmiesz udział w akcji protestacyjnej podczas EURO 2012
Tak
Nie
Nic mnie to nie obchodzi
dzielnik


NEWS: Premier w Poznaniu poinformował też o tym, że będzie rozmawiał z tymi, którzy mają powody do protestowania, by nie robili tego w czasie Euro 2012. "Będę rozmawiał z kim trzeba, z każdym, kto ma jakieś powody do protestowania, aby w przypadku "Euro 2012"!