tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 478 1062
Wczoraj 813 1637
Ostat tydzień 5286 11120
Ostat. dwa tyg. 9350 18995
Ostat. miesiąc 16695 33563
Ostatni rok 219747 464416
Razem 1092370 2473306
Czy ekwiwalent za urlop przysługuje w pełnej wysokości?

Czy ekwiwalent za urlop przysługuje w pełnej wysokości?

Funkcjonariusz policji ze względu na kłopoty kadrowe swojej macierzystej jednostki od lat nie wykorzystywał urlopu wypoczynkowego zarówno podstawowego, jak i dodatkowego przysługującego mu ze względu na długi staż służby. Teraz odchodzi na emeryturę. Czy za niewykorzystany urlop, również ten dodatkowy, może liczyć na ekwiwalent pieniężny?

Tak. Zgodnie z art. 114 ustawy o Policji funkcjonariusz zwalniany ze służby otrzymuje m.in. ekwiwalent pieniężny za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe lub dodatkowe. 8 marca 2010 r. w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego stracił moc obowiązująca przepis ograniczający możliwość wypłaty tego ekwiwalentu tylko za ostatnie trzy lata kalendarzowe. Podobnie więc jak w przypadku ekwiwalentu pieniężnego za tzw. godziny nadliczbowe ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, zarówno podstawowy, jak i dodatkowy, powinien być wypłacony za cały okres służby takiego policjanta.

Podstawa prawna Art. 114 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz. U. z 2007 r. nr 43, poz. 277 z późn. zm.), Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 23 lutego 2010 r.
(sygn. akt K 1/08,Dz. U. nr 34, poz. 190).

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

(jp)

tytul_szukaj
tytul_zegar
20:39:29
tytul_kalendarz
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Czy służby mundurowe powinny rozpocząć protest?
Zdecydowanie tak
Nie
Najwyższy czas
dzielnik


ZW NSZZ P - 25 maja 2018 r., w trakcie realizacji zadań służbowych zginął st. sierż. Piotr Nowak (lat 36) z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. O życie drugiego policjanta, sierż. szt. Piotra Szydłowskiego walczą lekarze w biskupieckim szpitalu!!!