tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 534 1184
Wczoraj 717 1712
Ostat tydzień 5096 12093
Ostat. dwa tyg. 9895 23479
Ostat. miesiąc 16332 38670
Ostatni rok 213207 461706
Razem 1006369 2294447
Nagroda Jubileuszowa

Nagroda jubileuszowa

Zamieszczony 2 listopada 2010
  1. Czy do okresu służby, od którego zależy nabycie przez policjanta prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze 5 lat (po uzyskania dyplomu ich ukończenia), a także okres pracy uwzględniany policjantom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, jeżeli policjant studiował w systemie stacjonarnym i równocześnie pracował (np. w trakcie wakacji - w sumie 1 rok) na umowę o pracę? Czy te dwa okresy należy zsumować przy obliczaniu prawa do nagrody jubileuszowej, czy też policjant musi dokonać wyboru pomiędzy którymś z tych dwóch okresów, od których zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej?

 

1. Czy do okresu służby, od którego zależy nabycie przez policjanta prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze 5 lat (po uzyskania dyplomu ich ukończenia), a także okres pracy uwzględniany policjantom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, jeżeli policjant studiował w systemie stacjonarnym i równocześnie pracował (np. w trakcie wakacji - w sumie 1 rok) na umowę o pracę? Czy te dwa okresy należy zsumować przy obliczaniu prawa do nagrody jubileuszowej, czy też policjant musi dokonać wyboru pomiędzy którymś z tych dwóch okresów, od których zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej?

Do okresu służby, od którego zależy nabycie przez policjanta prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze 5 lat (po uzyskania dyplomu ich ukończenia), a także okres pracy uwzględniany policjantom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, jeżeli policjant studiował w systemie stacjonarnym i równocześnie pracował (np. w trakcie wakacji - w sumie 1 rok) na umowę o pracę. Te dwa okresy należy zsumować przy obliczaniu prawa do nagrody jubileuszowej. Policjant nie może dokonywać wyboru pomiędzy którymś z tych dwóch okresów, od których zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej.

Obowiązujące w tym względzie przepisy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2002 r. w sprawie okresów wliczanych do okresów służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej oraz trybu jej obliczania i wypłacania policjantom stanowią że:

§ 1. 1. Do okresu służby, od którego zależy nabycie przez policjanta prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się:

1) okresy służby i pracy oraz inne okresy uwzględniane policjantom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat,

2) okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia.

Treść tych przepisów nie powinna budzić żadnych wątpliwości interpretacyjnych, a łączenie, czy też sumowanie tych okresów jest tym bardziej uzasadnione, że stanowią one jedyne przesłanki w sprawie okresów wliczanych do okresów służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej.

 
Tagi:
tytul_szukaj
tytul_zegar
18:04:15
tytul_kalendarz
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031       
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Czy podwyżki w 2018 roku powinny objąć wszystkich policjantów?
Tak bo inaczej to dyskryminacja
Nie,tylko wybrane grupy
Trudno powiedzieć
dzielnik


ZW NSZZ P - przy ulicy Skargi w Katowicach - w ramach kampanii Zarządu Głównego NSZZ Policjantów - pojawił się nowy billboard ze zdjęciem pseudokibiców i z hasłem „Kto Was obroni, gdy przyjdą oni? Brak chętnych do służby w policji”!!!