tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Dziś 5 14
Wczoraj 126 209
Ostat tydzień 1418 3614
Ostat. dwa tyg. 3158 8104
Ostat. miesiąc 6344 16098
Ostatni rok 95177 237155
Razem 1961178 4253711
KWP - Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Poznaniu
23.02.2012
Zbigniew Paszkiewicz
policja1W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wizytował Tomasz Oklejak starszy specjalista Wydziału Praw Żołnierzy i Funkcjonariuszy. Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas wizyty Pan Tomasz Oklejak był m.in.  gościem insp. Krzysztofa Jarosza Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Spotkanie związane było z przygotowaniami wielkopolskiej Policji do zbliżającego się UEFA EURO 2012 w zakresie zabezpieczenia logistycznego dla przyjezdnych i miejscowych funkcjonariuszy.

Pan Tomasz Oklejak, który był gościem insp. Krzysztofa Jarosza, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, pracuje w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Wydziale Praw Żołnierzy i Funkcjonariuszy. Będąc odpowiedzialnym za dziedzinę związaną z Policją, część życia zawodowego spędza poza Warszawą, w ramach spotkań z policjantami służącymi na różnych szczeblach w hierarchii naszej formacji. Wyjazdy i spotkania mają dwojaki charakter, w zależności od sytuacji, z którymi ma zawodowo do czynienia. Czasami mają one podłoże skargowe i wiążą się z koniecznością interweniowania na pojawiający się problem. Innym razem spotkanie przyjmuje formę prewencyjną, mającą na celu zapoznawanie się z ogólnie panującą sytuacją w danej jednostce, czego efektem są późniejsze analizy i ewentualne wnioski mogące wpłynąć na poprawę pracy funkcjonariuszy.

Cel funkcjonowania Wydziału Praw Żołnierzy i Funkcjonariuszy jest jasno określony. To przede wszystkim stała dbałość o godne warunki służby, a w przypadku zaistnienia konieczności, wpływ na ich poprawę. Godne i właściwe warunki służby to nie tylko kwestie socjalne związane z warunkami pracy w jednostce. To także tematyka związana z relacjami interpersonalnymi pomiędzy podwładnymi i przełożonymi. Zapoznając się ze skargą, specjaliści wydziału rozpoznają problem w danej jednostce i wnikliwie go analizują. Gdy np. stwierdzane są błędy na linii przełożony podwładny, formułowane są wnioski ukazujące istotę danego problemu, który winien być rozwiązany. Czasami jednak okazuje się, że skarga nie jest niczym uzasadniona, a problem w niej ukazany nigdy nie istniał.

Wizyta Pana Tomasza Oklejaka w Wielkopolsce miała jednak inny charakter. Biorąc pod uwagę zbliżające się UEFA EURO 2012, nasz gość zapoznawał się ze stanem przygotowań do mistrzostw, pod względem zabezpieczenia logistycznego, w tym też socjalnego, dla przyjezdnych policjantów biorących udział w zabezpieczeniu. Rozmowa z insp. Krzysztofem Jaroszem dotyczyła m. in. kwestii miejsc, w którym stacjonować będą policjanci z innych regionów, a także wyżywienia i ogólnych warunków bytu zapewnionych dla wszystkich funkcjonariuszy. W tym zakresie, podobnie jak i w kwestii samego, czysto policyjnego zabezpieczenia piłkarskiej imprezy, wielkopolska Policja jest już doskonale przygotowana. Obecnie dopracowywane są już szczegóły czerwcowych zabezpieczeń. Od samego jednak początku, wielkopolska Policja realizowała wszystkie założenia mając na uwadze dwa istotne aspekty – bezpieczeństwo w trakcie imprezy oraz stały szacunek i troskę o komfort pracy policjantów, którzy stanowić będą o sukcesie całego przedsięwzięcia.
tytul_szukaj
tytul_zegar
12:00:02
tytul_kalendarz
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930       
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - 11 maja 1990 roku, jeden dzień po ogłoszeniu i wejściu w życie uchwalonej w dniu 6 kwietnia 1990 r. ustawy o Policji, Sąd Wojewódzki w Warszawie postanawia wpisać NSZZ P do rejestru związków zawodowych!