tytul_zwiazek
tytul_zwiazek
logo_forum
Statystki odwiedzin
OkresWizytOdsłon
Wczoraj 85 289
Ostat tydzień 1225 3069
Ostat. dwa tyg. 2909 7479
Ostat. miesiąc 6940 17053
Ostatni rok 95292 235857
Razem 1957743 4245092
Posłowie odrzucają poprawki Federacji

Komisja odrzuciła wszystkie poprawki

Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego odrzuciła wszystkie poprawki złożone przez posłów opozycji do projektu ustawy dotyczącej reformy systemu emerytalnego służb mundurowych.

W II posiedzeniu Komisji, które odbyło się w poniedziałek 7 maja 2012' w godzinach od 17:00 do 21:30 ponownie wzięli udział przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych:
Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów - Antoni Duda,
Przewodniczący ZG NSZZ Pracowników Pożarnictwa - Krzysztof Hetman,
Wiceprzewodniczący KKW NSZZ FSG - Jacek Zakrzewski
Wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów Józef Partyka.


Merytoryczne i dobrze uzasadnione wystąpienia przedstawicieli Federacji ZZ Służb Mundurowych nie odniosły skutku. Wszystkie poprawki zgłoszone przez posłów PIS (Tomasz Kaczmarek, Jarosław Zieliński) i SLD (Anna Bańkowska) zostały w blokowym głosowaniu koalicji odrzucone. Przebieg obrad był od początku bardzo burzliwy. Tuż po rozpoczęciu spotkania Komisji Bartłomiej Bodio (RP) wniósł o odwołanie przewodniczącego komisji Sławomira Neumanna. Poseł Ruchu Palikota motywował wniosek "kompletnym nieposzanowaniem wartości polskiego parlamentaryzmu i demokracji".
"Pan przewodniczący zwołał pierwsze posiedzenie komisji z pominięciem prezydium komisji wyłonionego w demokratycznym głosowaniu. Pomimo ostrego sprzeciwu Wysokiej Komisji pan przewodniczący wyznaczył termin składania poprawek na dziś na godzinę 9 rano. Przypominam, że posiedzenie zakończyło się w piątek po godzinie 20. Pozbawił pan tą decyzją członków komisji szans na skonsultowanie poprawek z prawnikami oraz ekspertami" - tłumaczył Bodio.
Jak powiedział Neumann, po zasięgnięciu opinii biura legislacyjnego wniosek o jego odwołanie ma być głosowany najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
Posłowie opozycji wnioskowali m.in. o przełożenie posiedzenia komisji na wtorek oraz rozdzielenia debaty o emeryturach z FUS i emeryturach mundurowych na dwa różne dni. Wnioski zostały odrzucone przez koalicję rządzącą w głosowaniu.
Koalicja mająca w Komisji przewagę kilku głosów odrzucała wszystkie wnioski i poprawki w jakimś opętanym tempie, by nie rzec w owczym pędzie...Zapewne takie były instrukcje: ani guzika nie oddamy...silni, zwarci, gotowi...

Przewodniczący Komisji zapowiedział, że drugie czytanie projektu ustaw dotyczących emerytur prawdopodobnie odbędzie się w najbliższą środę, a głosować nad projektem posłowie będą zapewne w piątek.

Zgodnie z projektem dotyczącym emerytur mundurowych, nad którym komisja debatowała w późnych godzinach wieczornych - funkcjonariusz mundurowy będzie nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia pod warunkiem, że przepracował 25 lat. Nowy system obejmie osoby, które wstąpią do służby po wejściu w życie nowych przepisów, czyli na początku 2013 roku. W myśl projektu zostanie zachowany odrębny system tzw. zaopatrzeniowy. Oznacza to, że m.in. policjanci i żołnierze nie zostaną włączeni do powszechnego systemu emerytalnego, czyli do ZUS. Ich emerytury będą, tak jak dotychczas, wypłacane z budżetu państwa.

Na podstawie przekazu TVP Parlament (jp)

Fot. TVP Parlament

tytul_szukaj
tytul_zegar
08:00:12
tytul_kalendarz
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930       
tytul_zwiazek
mapka
tytul_zwiazek
galeria
tytul_zwiazek
Jak oceniasz dotyczasowe deyzje Komendanta Głównego Policji?
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
dzielnik


ZW NSZZ P - 24 kwietnia w Auli im. insp. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 34. Rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.