Ostat. miesiąc 7407 17658
Ostatni rok 94715 234282
Razem 1956861 4242910
aktualnosci
MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W SZACHACH - SUKCES POLICJANTA OPP POZNAŃ. GRATULACJE!
dzielnik
14.04.2013 | Niedziela

MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W SZACHACH

W dniach 10 - 14 kwietnia 2013 r. w miejscowości Pokrzywna odbyły się XII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach oraz VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w grze błyskawicznej.

W Mistrzostwach wzięło udział 82 zawodników, w tym 7 kobiet. Reprezentowali oni Policję, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służbę Więzienna, Służbę Celną, Państwową Straż Pożarną oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Z roku na rok poziom turnieju jest wyższy, bierze w nim udział coraz więcej zawodników z rankingiem międzynarodowym.

W XII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w szachach wygrał, po raz drugi z rzędu, Robert Tustanowski z Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzbie. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Banasik z Ochotniczej Straży Pożarnej Szybowice. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Rozumek z Jednostki Wojskowej 3950 w Babkach.

W klasyfikacji policjantów wyniki przedstawiają się następująco:

1. Mirosław Sławiński ? Komenda Miejska Policji w Olsztynie
 2. Grażyna Szmacińska ? Komenda Miejska Policji w Łodzi
 3. Adam Nojszewski ? Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

W VIII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w grze błyskawicznej w klasyfikacji ogólnej nie było niespodzianek ? również zwyciężył Robert Tustanowski, a drugie miejsce zajął Krzysztof Banasik. Na trzecim miejscu uplasował się Waldemar Szylko z Ochotniczej Straży Pożarnej Stara Woda.

Klasyfikacja policjantów:

1. Grażyna Szmacińska -  Komenda Miejska Policji w Łodzi
 2. Krzysztof Celmer - Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
 3. Paweł Hinc - Oddział Prewencji Policji w Poznaniu

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach od 12 lat organizuje Gmina Głuchołazy. Kierownikiem Mistrzostw był pracownik Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach ? Ryszard Kowal. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Jacek Maślak ? sędzia klasy międzynarodowej.

Jak co roku czas mijał na dawaniu matów, proponowaniu remisów i przyznawaniu się do porażek. Zawodnicy poza grą w szachy mięli okazję pospacerować po Górach Opawskich, odwiedzić Czechy, zjeść świeżego, smażonego pstrąga i powymieniać doświadczenia między poszczególnymi służbami. Każdy wyrażał chęć powrotu tam za rok. Miejmy nadzieję, że poziom turnieju i frekwencja okażą się w przyszłości równie wysokie.

CO SIĘ DZIEJE W POLSKIEJ POLICJI? Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwołany ze stanowiska po aferze obyczajowej!